Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
No Pic available
  • 2009-12-09

Mediat: Lotito largon Taren

Humbja e Lacios në derbin me Romën ka sjellë edhe më shumë tension në radhët e bardhekaltërve. Trajneri Balardini rrezikon postin në krye të skuadrës, ndërkohë që sipas mediave italiane, presidenti Klaudio Lotito ka menduar të shkarkojë edhe Igli Taren. Sipas tyre, ish-sulmuesi i Kom

No Pic available
  • 2009-12-07

Igli Tare largohet nga skuadra e Lacios

ROMË- Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Igli Tare është shkarkuar nga roli i drejtorit sportiv në klubin italian të futbollit, “Lacio”. Lajmi u bë i ditur sot nga faqja zyrtare klubit roman ku shkruhet se “Igli Tare nuk është më drejtor Sportiv i Lacios, pasi ë

Pr Fe e Atdhe
  • 2009-12-05

Pr Fe e Atdhe

Gjat jets s njeriut nji ndr punt ma t vshtira asht me fol pr njerzit e mdhaj ose si thonin klasikt n antikitet, njerzit e vdekshm me fol pr ata t pavdekshmit. Sot kombi shqiptar prkujton maritirzmin e nji ndr bijve t tij ma t shquem At Shtjefen Gjeovi t vram nga kriminelat serbomdhoj. Kur prmendim

No Pic available
  • 2009-11-12

Luçiano Moxhi: Trukimet, hetoni gazetarët

Procesi "Calciopoli" vazhdon. Si gjithnjë, nuk mungojnë idetë, dhe prapaskenat pikante. Dhe, pse jo, akuza. Mbi të gjitha, nëse flitet për Luçiano Moxhin, i cili është prezantuar në seancën e nëntë penale në Gjykatën e Napolit për një deklaratë spontane. Argumenti i nxehtë është

No Pic available
  • 2009-11-10

Moxhi: Shorti i trukuar? Hetoni edhe gazetarin

ROME- Në prag të nisjes së seancës gjyqësore të procesit Calciopoli, ka qenë Luçiano Moxhi ai që ka folur, duke nisur që nga akuzat e ish-sekretarit të Shoqatës së Gjyqtarëve Manfredi Martino, që tha pak ditë më parë se goglat e shortit të arbitrave ishin të vjetra dhe të

No Pic available
  • 2009-11-08

Edhe një herë përleshja letërsi-realitet

Më 23 tetor të këtij viti, në Oviedo të Spanjës, me rastin e marrjes së çmimit "Princi i Asturias" për letërsinë, shkrimtari Ismail Kadare, në fjalën e tij, midis të tjerash, tha: "...Në qoftë se e pranojmë botën e letërsisë dhe arteve si botë paralele, referenciale, kemi pranua

No Pic available
  • 2009-11-07

Kalçopoli, goglat e shortit të gjyqtarëve trukoheshin?

“Goglat që përdoreshin për shortin e gjyqtarëve ishin të vjetra, të dala boje dhe të shenjuara, sidomos në sezonin 2004-2005. Në zgjedhjen e gjyqtarit për ndeshjen Milan-Juventus, vendimtare për atë sezon, diçka nuk shkoi siç duhej”, deklaroi Martino, i thirrur si dëshmitar në gj