Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
No Pic available
  • 2009-11-07

Hijet e Calciopolit, radha e gjyqtareve

ROME- Deklarata te tjera shokuese ne lidhje me skandalin e Calciopolit, qe perfshiu futbollin italian ne vitin 2006. "Goglat e perdorura per shortet arbitrale ishin te vjetra, te perdorura dhe te ngjyrosura, sidomos ne sezonin 2004-2005", ka deklaruar ne deshmine e tij para prokuroreve ne Gjykaten e

No Pic available
  • 2009-11-06

Akuzat, goglat e shortit të arbitrave të trukuara

ROME- Deklarata të tjera shokuese në lidhje me skandalin e Calciopolit, që përfshiu futbollin italian në vitin 2006. “Goglat e përdorura për shortet arbitrale ishin të vjetra, të përdorura dhe të ngjyrorusa, sidomos në sezonin 2004-2005”. Deklarata është bërë të premten

Vdes këngëtari i The Godfather
  • 2009-10-15

Vdes këngëtari i The Godfather

Al Martino, një këngëtar me zë i cili bëri disa hite të muzikës pop me Johnny Fontane me 1970 dhe këndoj në muzikën e filmave Godfather, ka vdekur në shtëpinë e tij të lindjes në Springfield. Ai kishte 82 vjet. Ai ka lindur në Alfred Cini me 7 tetor 1927 në Filadelfinë Jugor. I in

No Pic available
  • 2009-09-26

NJE KIOSKE NE TIRANE DHE VILA NE ARCORE

Ligjet janë shkruar për të mos u respektuar nga ligjvënësit... është një aforizëm cinik, që konfirmon se në historinë e njerëzimit, pavarësisht syve të lidhur të përmendores së drejtësisë, në të shumtën e herës, të pushtetshmit u shmangen përballjeve me drejtësinë. Shumë

No Pic available
  • 2009-09-11

“Oroshi”, një libër unikal për fyerje e poshtërime

Profesori Mark Tirta shprehet se botimi i librit ringjall konfliktet dhe mëritë e vjetra Prof. Dr. Mark TIRTA Libri "Oroshi", në dy vëllime, i autorit Llesh Pjetri, me afër 600 faqe, përfshin periudha e probleme të historisë e të etnokulturës nga më të ndryshmet. Ka dëshmi të mble

No Pic available
  • 2009-06-06

Zhduket italiani me makinën e marrë me qira

Një i moshuar italian është zhdukur në mes të Tiranës bashkë me makinën e marrë me qira. Denoncimi është bërë nga kompania që kishte lëshuar makinën, por policia nuk po gjen jo vetëm makinën, por edhe italianin. Luigi Di Martino mendohet se kishte ardhur në Shqipëri për turizëm

Benedikti XVI: Bota ka nevoje qe te dale nga varferia e ta humanizoje punen
  • 2009-05-29

Benedikti XVI: Bota ka nevoje qe te dale nga varferia e ta humanizoje punen

  “Të thellohet bashkimi i përsosur i Korpit të Krishtit e të mbrohet nga forcat, që e shtyjnë njeriun të vlerësojë vetëm vetveten, gjë që shkatërron indin shoqëror e paqen e shpirtrave, çnjerëzon punën e nuk e njeh solidaritetin me të varfërit. Të krishter