Rezultate te kerkimit per termin: +Masat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.856Z

Ashpersohen masat ndaj deputeteve te dhunshem

Kuvendi ashperson masat ndaj deputeteve te cilet cenojne seancat plenare ose mbledhjet e komisioneve. Ne projektvendimin e paraqitur nga mazhoranca ne Keshillin e Rregullores Mandatit dhe Imunitetit te dy palet kane rene dakord qe te ashpersojne masat. Ndryshimi i kerkuar eshte tek pika dy e neni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.685Z

Qipro parlamenti rrezon masat shtrenguese

Parlamenti qipriot rrëzoi masat shtrënguese financiare ndaj qytetarëve të vendosura si kusht për marrjen e huasë prej 10 miliard euro nga Bashkimi Europian dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar. 36 deputetë votuan kundër, 19 abstenuan dhe asnjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.956Z

Masat e policisë, asnjë incident gjatë protestës

Paradite rrugët anësore me bulevardin Dëshmorët e Kombit, përreth godinës së kryeministrisë, u rrethuan me forca të shumta policore. Në total rreth 1600 forca policie, 400 prej të cilave Forca të Ndërhyrjes së Shpejtë, formuan një kordon mbrojtës, sipas një plani që kaloi në gati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.632Z

Parlamenti grek voton masat e reja

0 brbr SSSAbrASS brbrParlamenti grek miratoi mbremjen e kaluar masat shtese ne zbatim te marreveshjes se arritur me kreditoret nderkombetare Ne votimin qe perfundoi ne oret e para te se shtunes 154 deputete votuan pro ndersa kunder 140brbr brbrProcesit te votimit i parapriu nje debat mjaft i ashper

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.637Z

Jemeni shton masat e sigurisë

Autoritetet në Jemen kanë shtuar masat e sigurisë përreth aeroportit dhe ambasadave të huaja në Sana, kanë njoftuar sot zyrtarët, për shkak të frikës nga sulmet e mundshme të degës së Al Qaidës në Jemen, e cila ndërlidhet me sulmin e dështuar kundër një aeroplani amerikan. Ambas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.126Z

SHBA mirëpret masat e Islamabadit

Islamabad - SHBA-ja përshëndeti sot masat e njoftuara nga qeveria pakistaneze që bënë të mundur evitimin e një përplasje të rëndë duke i cilësuar ato si një hap i rëndësishëm drejt paqes kombëtare, bëri të ditur në një komunikatë ambasada amerikane në Islamabad. Shtetet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.528Z

Policia rrugore: Do ashpërsojmë masat

Vazhdojnë masat e policisë rrugore për shoferët të cilët nuk respektojnë rregullat e qarkullimit. Shërbimet e Policisë së Tiranës po vazhdojnë me intensitet punën për parandalimin e aksidenteve në rrugë dhe në krijimin e lehtësirave për lëvizjen e lirë të mjeteve, në përputhj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama