Rezultate te kerkimit per termin: +Masati

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] masati / docs[0] 28 / hits[0] 40 /
No Pic available
  • 2013-10-07

Gjykata i lë në burg, tre hakerat: Sulmet për pasion

TIRANE - Gjykata e Tiranës la në arrest me burg pa afat dje tre të rinj të akuzuar si anëtarë të një grupi hakerash që kryenin ndërhyrje në sistemet kompjuterike private dhe publike. Arif Kasa, 21 vjeç, banues në Elbasan, Enea Xhani, 18 vjeç, banues në Domje të Tiranës dhe Aldo Ymer

No Pic available
  • 2013-10-05

Shpartallohen Albanian Hackers 4 ne pranga

pNje i ri i arrestuar rreth tri jave me pare duket se nuk ka mundur dot ti beje balle hetimit teksa nepermjet tij eshte zbuluar jo vetem grupi i bashkepunetoreve por edhe eshte zbuluar gjithe mekanizmi se si funksiononin Mbremjen e djeshme jane arrestuar edhe 3 persona te tjere ndersa dy 17-vjecare

No Pic available
  • 2013-10-04

Shkatërrohet grupi i hackeraveAHG, akuzohen për 130 klonime

Të tjera rreth shkrimit Arrestimi i hakersit Jurgen Masati në 11 shtator 2013 TIRANË - Arrestohen nga Policia e Tiranës 3 persona, pasi akuzohen për klonime kartash, ndërsa dy të tjerë janë në kërkim. Operacioni është bërë nga sekto

No Pic available
  • 2013-10-04

“Dark Web’, kapen 3 hackera, sulmonin web-e klononin dhe karta bankare

TIRANË-Pranga hackerave që shkelën ligjin duke sulmuar faqe interneti shtetërore dhe televizioni si dhe klononin kartat bankare për të grabitur para nga llogari të ndryshme bankare. Ministria e Brendshme bën të ditur se 3 persona janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim,

Arrestohet hakersi, publikoi lajmin e rremë për vdekjen e Berishës nga një atak në zemër
  • 2013-09-12

Arrestohet hakersi, publikoi lajmin e rremë për vdekjen e Berishës nga një atak në zemër

Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin Jurgen Masati, 24 vjeç, i cili pati ndërhyrë në faqen e Top Channel një vit më parë, duke publikuar lajmin e rremë të vdekjes së Sali Berishës. Vdes Sali Berisha nga një atak në zemër, ky ishte lajmi i publikuar në faqen e tel

Nderhyri ne te dhenat kompjuterike arrestohet 18 vjecari
  • 2013-09-12

Nderhyri ne te dhenat kompjuterike arrestohet 18 vjecari

Policia e Tiranës ka arrestuar 18 vjeçarin Jurgen Masati për ndërhyrje në të dhënat kompjuterike dhe hyrje të paautorizuar kompjuterike. Operacioni i koduar “AHG u realizua nga shërbimet e Seksionit kundër krimeve kompjuterike në Policin

Tiranë, arrestohet
  • 2013-09-12

Tiranë, arrestohet "hacker"-i 18-vjeçsulmonte "web"-et e institucioneve

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Operacioni i koduar 'AHG' TIRANE - Në Shqipëri, “hackerat” janë shfaqur në më shumë se një dekadë, ndërsa së fundmi, shumë të rinj, sulmin ndaj rrjeteve kompjuterike apo futjen në të dhënat personale të personave d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama