Rezultate te kerkimit per termin: +Master

Total: 4160
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.450Z

Masterat profesionale kuotat dhe tarifat per 2010

Keshilli i Ministrave miraton kuotat e pranimeve ne institucionet publike te arsimit te larte per programet e studimeve te ciklit te dyte. Pranimet per specializimet pasuniversitare master profesional do te jene 6480. Kuotat e pranimeve te reja per programet e studimit Master profesional

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.964Z

Masterat ne universitete, sot fillojne regjistrimet

Ministria e Arsimit dhe Shkences publikoi dje udhezimin per procedurat e pranimit dhe te regjistrimit ne programet e ciklit te dyte dhe Master i nivelit te pare me kohe te plote ne universitete. Sipas udhezimit, kandidatet fitues perzgjidhen nga Institucionet publike te Arsimit te Larte ne baze te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.530Z

Kriteret e njohjes së diplomave në vendin tonë

25/06/2009  Aplikimet bëhen pranë Komisionit të Njohjes në Ministrinë e Arsimit Përveç kohëzgjatjes së programit kërkohen edhe kreditet e caktuara Kandidatët që aplikojnë për konvertimin e diplomave apo titujve të tjerë të studimit të fituar jashtë vendit përveç koh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.412Z

Masterat, nisin më 10 tetor aplikimet

Dokumentet që duhen për t’u regjistruar. Kandidatët do të kenë pesë ditë kohë për të aplikuar pranë fakulteteve për masterat profesional dhe shkencor Universitetet do të hapin më 10 tetor procedurat e aplikimit për Masterat Profesional dhe Shkencor. Ministri i Arsimit, Myqerem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.296Z

Masterat, studentët në protestë për heqjen e anglishtes

Studentët e Masterit: Të hiqet TOEFL-i si kusht për diplomim. Provimi i gjuhës angleze kushton shumë për një student Një grup studentësh që vazhdojnë studimet e Masterit në kryeqytet, kërkojnë heqjen e anglishtes si kusht për diplomim. Për këtë arsye, ditën e djeshme këta stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.456Z

Në shkollë për drejtor

Në krye të qendrave shëndetësore dhe spitaleve nuk do të ketë më drejtues të cilët nuk kanë në formimin e tyre arsimor, menaxhimin. Prej vitesh kemi hasur drejtues të këtyre institucioneve të rëndësishme që katapultohen nga politika, që nuk kishin lidhje as me menaxhimn dhe as me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.386Z

Masteri i Shangait, Federer e nis me humbje

Ish tenisti numer 1 ne bote dhe njekohesisht kampion i ketij turneu ne fuqi, eshte mundur ne tre sete nga francezi Gilles Simon ne takimin e pare. Humbje surprize e zvicerianit Roger Federer ne turneun Master te Shangait. Ish tenisti numer 1 ne bote dhe njekohesisht kampion i ketij turne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama