Rezultate te kerkimit per termin: +Master

Total: 4160
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.386Z

Masteri i Shangait, Federer e nis me humbje

Ish tenisti numer 1 ne bote dhe njekohesisht kampion i ketij turneu ne fuqi, eshte mundur ne tre sete nga francezi Gilles Simon ne takimin e pare. Humbje surprize e zvicerianit Roger Federer ne turneun Master te Shangait. Ish tenisti numer 1 ne bote dhe njekohesisht kampion i ketij turne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.409Z

Tafaj paraqet ndryshimet në arsimin e lartë

Vetëm një ditë pas deklaratës së kryeministrit Sali Berisha se arsimi i lartë do të pësojë ndryshime, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj ka paraqitur përpara mediave ndryshimet e ligjit ekzistues të arsimit të lartë. Tashmë nuk do të ketë më diploma të nivelit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.508Z

Hipertensioni, protokolle unike për pacientët

Hipertensioni, një nga problemet më të hasura shëndetësore në vendin tonë dhe në të gjithë botën, duhet të trajtohet sipas parametrave dhe standardeve të unifikuara. Dje, gjatë punimeve të Kursit të Dytë Master për Hipertensionin "Një qëndrim unik diagnostik dhe terapeutik për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.982Z

Çelen masterat për mësuesi

 Çelen masterat e nivelit të parë për ciklin e lartë të arsimit bazë, të Universitetit të Vlorës. Këshilli i Ministrave miratoi dje në mbledhjen e radhës edhe kuotat e pranimit. Pos tyre janë përcaktuar edhe tarifat vjetore që do të paguajnë studentët. “Në përfu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.913Z

Cikli i masterave hapet me 23 tetor

Cikli i masterave pritet qe te nise ne 23 tetor. Pas miratimit te kuotave te pranimit per masterat shkencore dhe ata profesionale fakultetet kane filluar nga puna per vendosjen e kritereve dhe hapjen e ketyre cikleve te studimit. Per fakultetin e gjeologji-minierave masterat fillojne javen qe vjen n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.620Z

Ministrja Edita Tahiri ka takuar një grup studentesh nga Vjena dhe Venediku

Prishtinë, 16 janar 2015 Ministrja për Dialogun e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri ka pritur sot në takim një grup studentësh të huaj, të programit Master Ludwig Bolzman Institut "Master of Arts in Human Rights" të Universitetit të Vjenës, si dhe ata nga Vene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.302Z

Vendimi, Qeveria rishpërndan kuotat për Masterat dhe Diplomat e Nivelit të Dytë

Jonida Tashi Rishpërndahen kuotat e pranimit për programet e studimit të ciklit të dytë, që përfshijnë Masterin e Nivelit të Parë dhe Diplomën e Nivelit të Dytë. Këshilli i Ministrave vendosi dje të rishpërndajë kuotat e pranimit për Diplomën e Nivelit të Dytë (DND) dhe Master

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama