Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.434Z

Ulet pragu i kalimit të maturës

Me miratimin e Ligjit të ri për Maturën Shtetërore këtë vit do të ketë shumë risi. Rreth 34 mijë maturantë që këtë vit do ta përfundojnë shkollimin do të pajisen me diplomë, ndërsa ata të cilët d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.290Z

Publikohen rezultatet e testit të maturës

Në afatin e dytë të provimit shtetëror të maturës 2014, testit iu nënshtruan 21.288 maturantë, prej të cilëve rezultat pozitiv arritën 9.283, ose 43.6%, njofton Masht-i. Për provimin e maturës shtetërore 2014, testet u përgat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.224Z

Provimi i maturës drejt ndryshimit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe e Teknologjisë e Kosovës ka nisur përgatitjet për provimin shtetëror të maturës. Divizioni për Vlerësim dhe Standarde i kësaj ministrie ka përpiluar agjendën sipas të cilës do të organiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.758Z

Lambsdorff Shqiperia rol te matur dhe pozitiv ne rajon

Berlin 16 shtator NOA Update - Pala gjermane e vlereson rolin e Shqiperise ne rajon duke e cilesuar si rol te matur dhe shume pozitiv. Nje konsiderate te tille e ka shprehur Nikolaus Graf Lambsdorff i ngarkuar per Evropen Juglindore dhe Turqine ne Ministrine e Jashtme te Gjermanise gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.612Z

Topi, apel partive:Fushatë të matur,sjellje qytetare

TIRANË- Kreu i shtetit, Bamir Topi ka bërë apel për fushatë të matur, në shërbim të qytetarëve dhe larg sjelljeve dhe fjalorit të papërshtatshëm. Duke e cilësuar 8 majin, një ditë feste dhe absolutisht jo si një ditë, ku partitë politike apo militantët të demonstrojnë një fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

MAShT-i: Përfundon me sukses testi i maturës

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e Provimit të Maturës Shtetërore, të cilit këtë vit i janë nënshtruar rreth 33 mijë maturantë në gjithë vendin. “Sipas informative të pranuara nga administruesit dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.060Z

Malaj: Zbardhen ndryshimet e maturës 2014

TIRANE-Maturantët që do t'i nënshtrohen këtë vit procesit të Maturës Shtetërore do të kenë rregulla të reja. Sidomos përsa i përket cilësisë së administrimit të mbarë procesit, duke nisur nga hartimi i pyetjeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama