Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.290Z

Publikohen rezultatet e testit të maturës

Në afatin e dytë të provimit shtetëror të maturës 2014, testit iu nënshtruan 21.288 maturantë, prej të cilëve rezultat pozitiv arritën 9.283, ose 43.6%, njofton Masht-i. Për provimin e maturës shtetërore 2014, testet u përgat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.224Z

Provimi i maturës drejt ndryshimit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe e Teknologjisë e Kosovës ka nisur përgatitjet për provimin shtetëror të maturës. Divizioni për Vlerësim dhe Standarde i kësaj ministrie ka përpiluar agjendën sipas të cilës do të organiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.758Z

Lambsdorff Shqiperia rol te matur dhe pozitiv ne rajon

Berlin 16 shtator NOA Update - Pala gjermane e vlereson rolin e Shqiperise ne rajon duke e cilesuar si rol te matur dhe shume pozitiv. Nje konsiderate te tille e ka shprehur Nikolaus Graf Lambsdorff i ngarkuar per Evropen Juglindore dhe Turqine ne Ministrine e Jashtme te Gjermanise gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.612Z

Topi, apel partive:Fushatë të matur,sjellje qytetare

TIRANË- Kreu i shtetit, Bamir Topi ka bërë apel për fushatë të matur, në shërbim të qytetarëve dhe larg sjelljeve dhe fjalorit të papërshtatshëm. Duke e cilësuar 8 majin, një ditë feste dhe absolutisht jo si një ditë, ku partitë politike apo militantët të demonstrojnë një fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

MAShT-i: Përfundon me sukses testi i maturës

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e Provimit të Maturës Shtetërore, të cilit këtë vit i janë nënshtruar rreth 33 mijë maturantë në gjithë vendin. “Sipas informative të pranuara nga administruesit dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.060Z

Malaj: Zbardhen ndryshimet e maturës 2014

TIRANE-Maturantët që do t'i nënshtrohen këtë vit procesit të Maturës Shtetërore do të kenë rregulla të reja. Sidomos përsa i përket cilësisë së administrimit të mbarë procesit, duke nisur nga hartimi i pyetjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.083Z

Provimi i maturës shtyhet për një javë

 Mbajtja e zgjedhjeve parlamentare më 8 qershor do të shtyjë për një javë, mbajtjen e Provimit Shtetëror të Maturës. Zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa, njëherit edhe kryetar i Komisionit Qendror Shtetëror të Matur&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama