Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.758Z

Lambsdorff Shqiperia rol te matur dhe pozitiv ne rajon

Berlin 16 shtator NOA Update - Pala gjermane e vlereson rolin e Shqiperise ne rajon duke e cilesuar si rol te matur dhe shume pozitiv. Nje konsiderate te tille e ka shprehur Nikolaus Graf Lambsdorff i ngarkuar per Evropen Juglindore dhe Turqine ne Ministrine e Jashtme te Gjermanise gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.612Z

Topi, apel partive:Fushatë të matur,sjellje qytetare

TIRANË- Kreu i shtetit, Bamir Topi ka bërë apel për fushatë të matur, në shërbim të qytetarëve dhe larg sjelljeve dhe fjalorit të papërshtatshëm. Duke e cilësuar 8 majin, një ditë feste dhe absolutisht jo si një ditë, ku partitë politike apo militantët të demonstrojnë një fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

MAShT-i: Përfundon me sukses testi i maturës

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e Provimit të Maturës Shtetërore, të cilit këtë vit i janë nënshtruar rreth 33 mijë maturantë në gjithë vendin. “Sipas informative të pranuara nga administruesit dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.060Z

Malaj: Zbardhen ndryshimet e maturës 2014

TIRANE-Maturantët që do t'i nënshtrohen këtë vit procesit të Maturës Shtetërore do të kenë rregulla të reja. Sidomos përsa i përket cilësisë së administrimit të mbarë procesit, duke nisur nga hartimi i pyetjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.083Z

Provimi i maturës shtyhet për një javë

 Mbajtja e zgjedhjeve parlamentare më 8 qershor do të shtyjë për një javë, mbajtjen e Provimit Shtetëror të Maturës. Zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa, njëherit edhe kryetar i Komisionit Qendror Shtetëror të Matur&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.078Z

PDIU Shqiptarethumben nje ze te matur

Ne ngushellimet per ndarjen nga jeta e politikanit Sabri Godo eshte bashkuar edhe partia Drejtesi Integrim dhe Unitet.PDIU me pikellim te thelle mori lajmin e nderrimit te jetes se politikanit dhe patriotit te madh Sabri Godo. Shqiptaret nga te gjitha trevat nga Cameria ne Kosove humben nje personal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.589Z

U mbajt provimi i maturës (dita e dytë)

(E plotësuar) Rreth 34 mijë maturantë sa ka këtë vit Kosova, sot në orën 10:00, i janë nënshtruar pjesës së dytë të Provimit të Maturës, në 305 qendra të testimit në gjithë vendin. Maturantët sot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama