Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

MAShT-i: Përfundon me sukses testi i maturës

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e Provimit të Maturës Shtetërore, të cilit këtë vit i janë nënshtruar rreth 33 mijë maturantë në gjithë vendin. “Sipas informative të pranuara nga administruesit dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.060Z

Malaj: Zbardhen ndryshimet e maturës 2014

TIRANE-Maturantët që do t'i nënshtrohen këtë vit procesit të Maturës Shtetërore do të kenë rregulla të reja. Sidomos përsa i përket cilësisë së administrimit të mbarë procesit, duke nisur nga hartimi i pyetjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.083Z

Provimi i maturës shtyhet për një javë

 Mbajtja e zgjedhjeve parlamentare më 8 qershor do të shtyjë për një javë, mbajtjen e Provimit Shtetëror të Maturës. Zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa, njëherit edhe kryetar i Komisionit Qendror Shtetëror të Matur&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.078Z

PDIU Shqiptarethumben nje ze te matur

Ne ngushellimet per ndarjen nga jeta e politikanit Sabri Godo eshte bashkuar edhe partia Drejtesi Integrim dhe Unitet.PDIU me pikellim te thelle mori lajmin e nderrimit te jetes se politikanit dhe patriotit te madh Sabri Godo. Shqiptaret nga te gjitha trevat nga Cameria ne Kosove humben nje personal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.589Z

U mbajt provimi i maturës (dita e dytë)

(E plotësuar) Rreth 34 mijë maturantë sa ka këtë vit Kosova, sot në orën 10:00, i janë nënshtruar pjesës së dytë të Provimit të Maturës, në 305 qendra të testimit në gjithë vendin. Maturantët sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.040Z

Testi i Maturës cilësohet i suksesshëm nga MASHT

Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), në konferencën e mbajtur për media, e ka vlerësuar të suksesshme mbarëvajtjen e procesit të Provimit të Maturës Shtetërore 2015, në afatin e gushtit (pjesa e dytë). Kryetari i KQShM-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.759Z

Diplomat e maturës shtetërore, pas 12 Korrikut

TIRANE- Maturantët e këtij viti nuk do të pajisen më me dëftesë pjekurie, por me Diplomë të Maturës, e cila fakton mbarimin e studimeve të shkollës së mesme. Drejtori i arsimit parauniversitar në Ministrinë e Arsimit, Fatmir Vejsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama