Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.090Z

Ferronikeli në dietë

Futbollistët e Ferronikelit nuk guxojnë ta shtojnë më shumë se një kilogram peshë gjatë periudhës së pushimit dimëror. Trajneri Ramiz Krasniqi i ka matur të gjithë futbollistët e ekipit drenicas dhe i ka këshilluar ata të ushtrojnë edhe gjatë pauzës tri javësh e ta mbajnë formë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.333Z

Videolojërat, terapi për trurin

Videolojërat nuk duhen konsideruar më si mundësi për të kaluar kohën, por si një mjet i domosdoshëm për të zhvilluar trurin. Studiuesit po punojnë që videolojërat të futen si lëndë mësimi nëpër shkollat e menaxhimit me qëllim rritjen e kreativitetit për manaxherët e ardhshëm.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.776Z

Policia kap nxënësit duke shpërndarë testin në Facebook

KALLXO.com është informuar nga qytetarët se në shkollën “Naim Frashëri” në Podujevë disa nxënës kishin postuar në Facebook fotografi të testit të maturës. Informacioni i marrë menjëherë është n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.256Z

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!

Nga Luan RAMA Ai, Kryeministri i vendit tim, më e pakta do të duhej të heshtëte. Të heshtëte dhe të reflektonte mundësisht një herë të vetme nga lartësitë e përgjegjësisë së Kryeministrit, e të mos bëhej argument i papërgjegjshmërisë së rradhës me të cilën ai trajton shteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.501Z

Kryemadhi: Çelja e negociatave, më e rëndësishme se protestat

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi se vitet e rilindjes janë kthyer në vite makthi. Sipas saj këto kohë ishin vite që ngjallën braktisjen, mungesën e shpresës dhe harresën. Në një bashkëbisedim me gazetarët, ajo u shpreh se çelja e negociata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.746Z

Çmimet e banesave vijuan rënien në tremujorin e tretë, ulen edhe qiratë

Banka e Shqipërisë ka konfirmuar atë që kishte paralajmëruar më herët, mbi rënien e çmimit të banesave në treg, një tendencë kjo e shfaqur në pjesën e parë të vitit por e lakuar edhe nga ndërtuesit. Gjithsesi ritmi i rënies ka qenë më i ulët sesa periudha janar-qershor 2017. Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.622Z

Renditja, Shqipëria e brishtë ndaj fatkeqësive natyrore e njerëzore

Indeksi i Riskut INFORM 2018 e nxjerr Shqipërinë në vendin e 123 nga 191 shtete të ekzaminuara, sa i përket vulnerabilitetit ndaj krizave humanitare dhe fatkeqësive natyrore. Sipas treguesve të këtij studimi, vendi ynë konsiderohet në një nivel të ulët dhe të qëndrueshëm, duke qenë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama