Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.746Z

Çmimet e banesave vijuan rënien në tremujorin e tretë, ulen edhe qiratë

Banka e Shqipërisë ka konfirmuar atë që kishte paralajmëruar më herët, mbi rënien e çmimit të banesave në treg, një tendencë kjo e shfaqur në pjesën e parë të vitit por e lakuar edhe nga ndërtuesit. Gjithsesi ritmi i rënies ka qenë më i ulët sesa periudha janar-qershor 2017. Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.622Z

Renditja, Shqipëria e brishtë ndaj fatkeqësive natyrore e njerëzore

Indeksi i Riskut INFORM 2018 e nxjerr Shqipërinë në vendin e 123 nga 191 shtete të ekzaminuara, sa i përket vulnerabilitetit ndaj krizave humanitare dhe fatkeqësive natyrore. Sipas treguesve të këtij studimi, vendi ynë konsiderohet në një nivel të ulët dhe të qëndrueshëm, duke qenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.492Z

Bujqësia, eksportet janë dyfishuar, 50 milionë USD më shumë se 2015-a

Gjysma e parë e këtij viti ka rezultuar pozitive për eksportet në bujqësi. Sipas ministrit të Bujqësisë, Edmond Panariti, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, eksportet në bujqësi janë dyfishuar. Përmes një konference për shtyp, Panariti prezantoi të dhënat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.488Z

Siguria rrugore, policia: 40.277 gjoba gjatë shkurtit, 147 drejtues mjetesh të arrestuar

Policia Rrugore në të gjithë vendin në përmbushje të misionit të saj për rritjen e standardeve të sigurisë në rrugë, mbarëvajtjen e trafikut, parandalimin e aksidenteve rrugore si dhe bashkëpunimit me komunitetin për rritjen e sigurisë në rrugë, gjatë periudhës një mujore ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.090Z

Studimi: Shqiptarët i marrin punët me nge

Shqiptarët mund punojnë me orare të zgjatura, por kur vjen puna te intensiteti i punës ata renditen nën mesataren europiane, sipas Indeksit të Intensitetit të Punës, të matur nga Komisioni Europian në një anketim për kushtet e punës me vendet e BE-së dhe ato kandidate për vitin 2015 (

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.506Z

Erdogan thotë se Rusia s’po godet ISIS-in

Presdienti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se sulmet ajrore ruse në Siri kanë pasur në shënjestër forcat e matura opozitare, jo DAESH-in. Erdogan këto deklarata i bëri të ditura të premten gjatë një interviste televizive pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.290Z

A duhet ndalur përdorimi i forcës si mjet edukimi?

Dje lexova një letër për punën e shuplakës ndaj fëmijës... Edhe shoqëritë tona duhet të jenë të gatshme të diskutojnë dhe të marrin një qëndrim në lidhje me këtë çështje. Shteti nuk duhet në mënyrë kategorike ose absolute ta ndalojë përdorimin e forcës si mjet eduki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama