Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.488Z

Siguria rrugore, policia: 40.277 gjoba gjatë shkurtit, 147 drejtues mjetesh të arrestuar

Policia Rrugore në të gjithë vendin në përmbushje të misionit të saj për rritjen e standardeve të sigurisë në rrugë, mbarëvajtjen e trafikut, parandalimin e aksidenteve rrugore si dhe bashkëpunimit me komunitetin për rritjen e sigurisë në rrugë, gjatë periudhës një mujore ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.090Z

Studimi: Shqiptarët i marrin punët me nge

Shqiptarët mund punojnë me orare të zgjatura, por kur vjen puna te intensiteti i punës ata renditen nën mesataren europiane, sipas Indeksit të Intensitetit të Punës, të matur nga Komisioni Europian në një anketim për kushtet e punës me vendet e BE-së dhe ato kandidate për vitin 2015 (

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.506Z

Erdogan thotë se Rusia s’po godet ISIS-in

Presdienti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se sulmet ajrore ruse në Siri kanë pasur në shënjestër forcat e matura opozitare, jo DAESH-in. Erdogan këto deklarata i bëri të ditura të premten gjatë një interviste televizive pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.290Z

A duhet ndalur përdorimi i forcës si mjet edukimi?

Dje lexova një letër për punën e shuplakës ndaj fëmijës... Edhe shoqëritë tona duhet të jenë të gatshme të diskutojnë dhe të marrin një qëndrim në lidhje me këtë çështje. Shteti nuk duhet në mënyrë kategorike ose absolute ta ndalojë përdorimin e forcës si mjet eduki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.224Z

Gratë që flenë pak, më shumë probleme sesa burrat

• Problemet me gjumin janë më të dëmshme për gratë sesa për burrat.Sipas një studimi, gratë që flenë keq bëhen më nervoze, lodhen më shpejt dhe janë më të ekspozuara ndaj atakeve në zemër,  depresionit dhe diabetit, më tepër sesa burrat.Të paktën kështu preten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.431Z

VENDIM PËR NJË NDRYSHIM NË VENDIMIN NR.78, DATË 8.2.2006, TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE, “PËR KRIJIMIN E MATURËS SHTETËRORE DHE PRANIMET NË SHKOLLAT E LARTA PUBLIKE”, TË NDRYSHUAR

V E N D I M PËR NJË NDRYSHIM NË VENDIMIN NR.78, DATË 8.2.2006, TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE, “PËR KRIJIMIN E MATURËS SHTETËRORE DHE PRANIMET NË SHKOLLAT E LARTA PUBLIKE”, TË NDRYSHUAR Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.743Z

Serbët këshillojnë Josipovic: Mos vizito Kosovën

ZAGREB- Serbët këshillojnë presidentin e ri kroat Ivo Josipovic të mos e vizitojë Kosovën. Një lider etnik në Kroaci, Milorad Pupovac ka deklaruar se nuk do të jetë veprim i matur, në rast se Josipovic viziton Kosovën, ashtu sic bëri në fund të mandatit të tij presidenti që largohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama