Rezultate te kerkimit per termin: +Matur

Total: 5254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.078Z

PDIU Shqiptarethumben nje ze te matur

Ne ngushellimet per ndarjen nga jeta e politikanit Sabri Godo eshte bashkuar edhe partia Drejtesi Integrim dhe Unitet.PDIU me pikellim te thelle mori lajmin e nderrimit te jetes se politikanit dhe patriotit te madh Sabri Godo. Shqiptaret nga te gjitha trevat nga Cameria ne Kosove humben nje personal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.589Z

U mbajt provimi i maturës (dita e dytë)

(E plotësuar) Rreth 34 mijë maturantë sa ka këtë vit Kosova, sot në orën 10:00, i janë nënshtruar pjesës së dytë të Provimit të Maturës, në 305 qendra të testimit në gjithë vendin. Maturantët sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.040Z

Testi i Maturës cilësohet i suksesshëm nga MASHT

Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), në konferencën e mbajtur për media, e ka vlerësuar të suksesshme mbarëvajtjen e procesit të Provimit të Maturës Shtetërore 2015, në afatin e gushtit (pjesa e dytë). Kryetari i KQShM-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.759Z

Diplomat e maturës shtetërore, pas 12 Korrikut

TIRANE- Maturantët e këtij viti nuk do të pajisen më me dëftesë pjekurie, por me Diplomë të Maturës, e cila fakton mbarimin e studimeve të shkollës së mesme. Drejtori i arsimit parauniversitar në Ministrinë e Arsimit, Fatmir Vejsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.414Z

Mustafa apelon: Mos ndërhyni në provimin e maturës

Zëvendësministri i Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Nehat Mustafa gjatë një intervistë për RTK-në ka thënë se, ndërhyrja në formë ilegale në testin e maturës përbënë vepër p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.254Z

Parlamenti Rinor monitoron provimet e Maturës Shtetërore

TIRANË- Një ditë para fillimit të provimeve të Maturës Shtetërore, Parlamenti Rinor paraqiti nimën për ngritjen e një bordi monitorimi, në mënyrë që i gjithë procesi i provimeve të zhvillohet në një transparenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.618Z

Të famshmit në mbrëmjen e maturës

Mbrëmja e maturës është një moment i rëndësishëm në jetën e çdo adoleshenti. Cili prej jush nuk e mban mend atë? Emocionet, zgjedhja e fustanit dhe e sandaleve, grimi flokët, për vajzat e kostumi për çunat? Kush nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama