Rezultate te kerkimit per termin: +Matura +Shtetrore

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Matura, digjen kuotat bosh, ato nuk do të rishpërndahen

Vendimi i Kshillit t Ministrave rrezikon 20 pr qind t maturantve q ndodhen posht vijs s fituesve Rezultatet e fituesve n universitete pr vitin e ri akademik tashm jan shpallur, por nuk jan afishuar. Sipas APRIAL-it, pritet mbyllja e konkurseve pr shkollat specifike pr publikimin e fituesve n univer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.161Z

Matura, lëndët shoqërore, më të kërkuarat

Edhe kt vit, maturantt kan przgjedhur m s shumti lnd shoqrore pr t dhn n provimet e Maturs Shtetrore, n muajin qershor. Burime nga AVA bjn t ditur se t dhnat e para t grumbulluara tregojn se lndt shoqrore, s bashku me Anglishten, kan zn “pjesn e luanit” n formulart A1, q kan plotsuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.482Z

Matura, programet orientuese për 12 provimet me zgjedhje

Ministria publikon shpjeguesin për 12 testet që do t'u nënshtrohen maturantët Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka publikuar dje paketn e dyt t Shpjeguesit t Programit t Orientuar t provimeve me zgjedhje t Maturs Shtetrore pr 12 lnd. Shkollat tashm jan njohur me programe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.537Z

Matura, nis aplikimi për të diplomuarit jashtë vendit, dokumentet

Afati i pranimit të dokumenteve, një javë. Dokumentacioni paraqitet në Ministrinë e Arsimit T gjith ata q kan prfunduar shkolln e mesme jasht vendit dhe dshirojn t vijojn studimet e larta n Shqipri, duhet t paraqesin dokumentacionin prkats n Ministrin e Arsimit brenda dats 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.800Z

Matura, zbulohen edhe pyetjet e lëndëve me zgjedhje

Burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencës bëjnë të ditur se edhe fondi i pyetjeve për provimet me zgjedhje do të bëhet publik Pas publikimit t fondit t pyetjeve t dy provimeve t detyrueshme t Maturs Shtetrore, Agjencia e Vlersimit t Arritjeve t Nxnsve sht duke prgatitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Matura, sot, provimi i parë i Letërsisë

Formulari A2 i Maturës Shtetërore do të shpërndahet për plotësim në fillim të muajit të ardhshëm Ndrsa t gjith maturantt e vendit do t’i nnshtrohen sot provimit t par t Maturs Shtetrore, Letrsis, ekspertt e ngujuar n Agjencin e Vlersimit t Arritjeve t Nxnsve kan ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Matura, nis hartimi i tezës së Matematikës

Cilat do të jenë procedurat dhe çfarë do të përmbajë teza; ku duhet të përqendrohen maturantët dhe rregullat që nuk duhet të harrohen Pr vetm 10 dit maturantt do t thirren t japin edhe provimin e dyt e t fundit pr sa u prket atyre me zgjedhje; provimin e Matematiks. Fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama