Rezultate te kerkimit per termin: +Mbas

Meta: total 1000 / total_found 9719 / time 0.004 / keyword[0] mbas / docs[0] 9719 / hits[0] 14289 /
400 euro për dy vula të zonës Shengen. Falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit
  • 2019-01-08

400 euro për dy vula të zonës Shengen. Falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit

Fiks fare denoncoi me zë dhe figurë një person, i cili kundrejt 400-500 euro, arrinte të kalonte qytetarë të ndryshëm në zonën Shengen. Personi punonte si taksist në afërsi të doganës së Kapshticës në Korçë dhe, duke bashkëpunuar me policë grekë, bënte manovra me vulat në pasa

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson
  • 2018-12-31

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson

Jovan BASHO* Shkak për këtë shkrim u bë një emision në televizionin Channel 1 i gazetarit Roland Qafoku me të ftuar Zotin Apollon Baçe, mbrëmjen e datës 24.12.2018 dhe artikulli i botuar të nesërmen në gazetën TEMA. Për hir të së vërtetës, ia ndjej vetes për detyrë të theksoj,

No Pic available
  • 2018-12-25

Krishtlindjet, Veliaj uron besimtarët dhe zbulon surprizat për Vitin e Ri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uroi sot të gjithë besimtarët e krishterë dhe ortodoksë me rastin e Krishtlindjes. Ai mori pjesë në pritjen e Kishës Ortodokse ku i përcolli urimet Kryepeshkopit të Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Fortlumturisë së Tij, Anastas

Jurgen Klopp zgjedh mes Messit dhe Ronaldos
  • 2018-12-24

Jurgen Klopp zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Liverpooli i tij po bën mrekullinë, duke konsoliduar vendin e parë në klasifikimin e Premier Leguae-s, çka premton sukses në rrugën drejt titullit që mungon në shtëpinë e The Reds që nga viti i largët 1990, dhe, njëherazi, duke qenë favorit për triumfin në finalen e Championsit kët

Zyrtari i Bashkisë së Pogradecit, emërime fiktive punonjësish. Lekët i fut në xhep!
  • 2018-12-18

Zyrtari i Bashkisë së Pogradecit, emërime fiktive punonjësish. Lekët i fut në xhep!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës veprimet e koordinatorit të Njësive Administrative në Pogradec, Nexhmi Torra, i cili bën emërime fiktive të punonjësve dhe lekët i fut në xhepin e tij. Në emisionin investigativ u ankua Gaqo Mile, nga Maliqi i Korçës. Ai tha se, në vitin 2014

Bombarduesi bërthamor rus që shqetëson Uashingtonin!
  • 2018-12-16

Bombarduesi bërthamor rus që shqetëson Uashingtonin!

Rusia ka zhvendosur në Venezuelë dy bombardues, të cilët mund të përdoren edhe për të lëshuar bombë atomike. Tupolev rusë për armikun e shpallut të Amerikës, Nicolas Maduro? Kjo ka nxitur kritika nga Uashingtoni. Selfie me një bombardues bërthamor për qejf? Shumë gazetarë të med

No Pic available
  • 2018-12-16

Territoret e sunduesve në librin e Kadaresë

Sadik Bejko Libri i fundit i Ismail Kadaresë, Kur sunduesit grinden me nëntitull Rreth misterit të telefonimit Stalin-Pasternak ka tërheqjen e një thrilleri dhe lexohet me një frymë. Duke dashur të zbulojë një mister, atë se çfarë fshihet pas një bisedë që ka zgjatur në pak minuta,