Rezultate te kerkimit per termin: +Mbikalimi

Total: 812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.627Z

Bora largon automjetet nga mbikalimi

Me fillimin e reshjeve të dëborës përfundon edhe aventura tërheqëse e të ashtuquajturit mbikalimi i Kalimashit, ku mjetet për të udhëtuar në autostradë kalonin majën e malit në një shteg të rrezikshëm. Qindra mjete në ditë e kanë përshkuar shtegun nga njëri skaj i tunelit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.709Z

Mbikalimi i vdekjes në Unazën e Durrësit

Mbikalimet ofrojnë lehtësi dhe siguri në qarkullimin e këmbësorëve, por ka raste kur ndërtimi i tyre është bërë larg standardeve të duhura, duke u kthyer në problem për qytetarët. I tillë është edhe mbikalimi në segmentin Plepa-Shkozet të Unazës së Durrësit. Shumë keq është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.160Z

Mbikalimi në Japoni kalon mespërmes zyrave (FOTO)

Share Inxhinierët e shkathët japonezë nuk lënë që një problem i vogël si mungesa e hapësirave të pengojë projektet e tyre. Kështu ata kanë arritur të ndërtojnë një rrugë mespërmes një godine zyrash në Osaka. Kjo foto tregon se si mes një godine 16 katës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.387Z

Tenton të hidhet nga mbikalimi

DURRES – Tenton të hidhet nga mbikalimi 53-vjeçari. K.Kapana, banor i Durrësit, i cili ishte në proces divorci me të shoqen, ka hipur pasditen e djeshme në mbikalimin prej hekuri që ndodhet në afërsi të Urës së Dajlanit, në hyrje të qytetit, duke kërcënuar me vetëvrasje. Polic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.726Z

Rama: Mbikalimi i Rinasit, shembull i transformimit- FOTOLAJM

TIRANE- Në kuadër të projektit kombëtar për gjelbërim, kryeministri Edi Rama është shprehur se mbikalimi i Rinasit do të jetë shembull i gjithë këtij transformimi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Twitter”, Rama theksoi se do të transformohen të gjitha rrugët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.617Z

FOTOT/ Aksident spektakolar te mbikalimi i Rinasit

Aksidentet në rrugën Tiranë-Durrës tashmë janë bërë të përditshme. Paraditen e së martës një automjet është përmbysur duke krijuar kaos në trafik. Siç shihet edhe nga fotot që kanë ardhur në redaksinë e DITA-s një mjet pas përplasjes është përmbysur. Në vendngjarje kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.538Z

Veliaj: Mbikalimi te Qyteti i Nxënësve drejt fundit, rëndësi jetike për transportin

Trafiku dhe radhët e gjata të mjeteve në kryqëzimin pranë shkollës së hoteleri-turizmit në kryeqytet shumë shpejt do të marrin fund. Kjo, falë mbikalimit që po ndërtohet në këtë nyje si pjesë e projektit të Unazës së Madhe. Vepra që po ndërtohet është drejt fundit pasi tashm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama