Rezultate te kerkimit per termin: +Mbikalimi

Total: 812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.403Z

Përurohet mbikalimi i Shkozetit, Haxhinasto: Mos dëmtoni sinjalistikën

Ministrit i Transportit Edmond Haxhinasto ka përuruar mbikalimin e Shkozetit në Durrës. Ai ka tha se pas një periudhe të gjatë pune, ky aks është vënë menjëherë në funksion të qytetarëve. Haxhinasto ka shprehur keqardhjen e tij për vjedhjen e pareteve mbrojtëse kundër zhurmave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.430Z

Qershor, perfundon mbikalimi i Kamzes

Ndotja e ajrit dhe trafiku i renduar ne aksin nacional Tirane-Durres, dhe Tirane-Kamez, pritet te marrin fund gjate muajit qershor, per shkak se punimet ne mbikalimin e Kamzes perfundojne. Burime zyrtare te Ministrise se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit thane dje se keto dite prite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.898Z

Mbikalimi i Kamzës përfundon brenda muajit korrik

Punimet për ndërtimin e mbikalimit të Kamzës, një nga më të rëndësishmit për përmirësimin e trafikut në zonën e Tiranës, me financim nga një kredi e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, pritet të përfundojnë brenda muajit korrik. Ministria e Punëve Publike, Transporti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.637Z

Përmbyset makina te mbikalimi i Kamzës, plagosen dy vajza

Dy vajza përfunduan në spital, pasi makina që drejtohej nga njëra prej tyre u përplas tek mbikalimi i Kamzës, në periferi të Tiranës me një automjet tjetër. Nga përplasja, mjeti me të cilin udhëtonin dy vajzat u përmbys në rrugë. Rreth orës 08:33, në autostradën Durrës Tiranë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.695Z

Olldashi: Mbikalimi i Vorës hapet në shtator

Olldashi duke inspektuar punimet Mbikalimi i ri i Vorës, nyje kyçe për autostradën Tiranë-Durrës, do të hapet për automjetet në fillim të muajit shtator. Ky projekt, me një vlerë 5.8 milionë euro, financohet nga Fondi i Kuvajtit. Ai përfshin ndër të tjera ndërtimin e 4 km rrugë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.183Z

Ja si duket mbikalimi tek Pallati me Shigjeta

Pjesa e tretë e Unazës së Madhe të Tiranës, ajo që përshkon segmentin nga Shkolla Teknologjike deri te Kopshti Botanik, është drejt fundit. Vepra më e rëndësishme dhe më e vështirë e këtij segmenti, mbikalimi te Shkolla Teknologjike ka përfunduar plotësisht. Është kryetari i Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.733Z

Fuoristrada përplas për vdekje këmbësoren tek Mbikalimi i Patokut

Një grua humbi jetën mesditën e sotme teksa u përplas nga një automjet. Aksidenti u regjistrua në aksin rrugor Milot- Mamurras, tek  ‘Mbikalimi i Patokut”, ndërsa viktimë ka mbetur shtetesja Zenepe Uçaj. Kjo e fundit u përplas nga një fuoristradë teksa kalonte nga njëra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama