Rezultate te kerkimit per termin: +Mbikalimi

Total: 812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.271Z

FOTOLAJM/Durrës, INUK prishndërtimin pa leje te mbikalimi

DURRËS - Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ndërmori sot një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në Shkozet të Durrësit.Aksioni i INUK-ut filloi pranë një mbikalimi. Inspektorët ndërhynë për prishjen e një objekti 4 katësh në ndërtim.Ndërkohë, nuk ka patur rezisten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.694Z

Mbikalimi i Leke Tasit

Piktori 83-vjeçar Leke Tasi, pasionin për këtë zhanër të artit e perfeksionoi dhe ushtroi më së tepërmi pas viteve 90, vite në të cilat kthehet nga një qëndrim i gjatë në internim për shkak të së kaluar&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.374Z

Mbikalimi i Thirrës bllokohet nga dëbora

Ftohja e motit dhe reshjet e dëborës në zonat malore të vendit kanë bllokuar, ndër të tjera, edhe mbikalimin Kalimash-Thirrë, rrugën e shkurtër që lidh dy skajet e tunelit të autostradës. Në mëngjesin e ditës së djeshme, asnjë furgon i linjës Kukës-Tiranë nuk e mori drejtimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.273Z

Aksi rrugor nga mbikalimi i Shkozetit deri në Plepa burim aksidentesh

Aksi rrugor nga mbikalimi i Shkozetit deri në Plepa, është kthyer në burim aksidentesh, pasi në të gjithë gjatësinë e rrugës mungon sinjalistika horizontale dhe vertikale. Vetëm gjatë shtatorit janë 3 persona kane humbur jetën si pasojë e aksidenteve, ku i fundit u shënua vetëm një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.698Z

Golem kundershtohet mbikalimi

Komuna e Golemit është kundër projektit për ndërtimin e një mbikalimi në zonën e malit të Robit, i cili do të shërbejë për të lidhur zonën e banuar më atë turistike në Golem. Komuna e Golemit kishte propozuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.845Z

Durrës, përplasen 2 makina tek mbikalimi i Plepave

DURRES-Dy makina janë përplasur tek zona e njohur si mbikalimi i Plepave në Durrës. Deri tani mësohet se njëri nga automjetet ka humbur kontrollin, e për pasojë nuk është evituar dot përplasja me një tjetër automjet. Deri tani nuk raportohet për njerëz të lënduar, por vetëm për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.021Z

Mbikalimi i vdekjes në Durrës, njerëzit vazhdojnë të rrezikojnë jetën

Rruga pranë ish zonës së Kënetës në qytetitn e Durrësit vazhdon të mbetet problematikë për këmbësorët. Por këtë herë nuk është mungesa e një mbikalimi që përbën problem por rreziku që marrin përsipër kalimtarët e zonës duke mos e respektuar atë dhe duke përdorur rrugën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama