Rezultate te kerkimit per termin: +Mbreterine

Total: 470
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.856Z

Presidenti Nishani dekreton lirimin shkarkohen 4 ambasadore

brbrBeteja mes presidentit Nishani dhe mazhorances per reformen ne sherbim diplomatik ka hyre tashme ne nje faze te nxehte Pas presionit te vazhdueshem te mazhorances kreu i shtetit Bujar Nishani ka firmosur menjehere shkarkimin nga detyra te kater ambasadoreve Behet fjale per Arben icin ne mbreter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.961Z

Basha ne Holande, s

Ministri i Puneve te Jashtme, Lulzim Basha, qe nga dita e diel eshte nisur ne nje vizite zyrtare ne Mbreterine e Vendeve te Uleta dhe deri me tani nuk ka ardhur asnje sinjal. Ai do te zhvilloje bisedime me homologun e tij, ministrin e Puneve te Jashtme, Maxime Verhagen, si dhe me ministrin per Cesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.856Z

Haxhinasto- MC Nally Shqiptaret mbeshtetje ne sfidat dhe sigurine globale

Edmond Haxhinasto gjate takimit me Lordin MC Nally Tirane 25 mars 2011 NOA- Ne vijim te takimeve te tij Ministri i Shtetit per Drejtesine ne Mbreterine e Bashkuar Lordi MC Nally takoi edhe zevendeskryeministrin dhe Ministrin e Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto. Gjate bisedes ministri MC Nally vle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.388Z

Marreveshja, lehtesim vizash me Danimarken

Qeveria miratoi dje marreveshjen per lehtesimin e vizave me Mbreterine e Danimarkes. Kryeministri Berisha theksoi se lehtesimi i regjimit te vizave mbetet prioritet i qeverise, e cila do te beje cdo perpjekje per levizjen e lire te qytetareve shqiptare. "Sot, ratifikojme marreveshjen per lehtesimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.267Z

Nishani takim me Princin Charles

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani se bashku me Zonjen e Pare Odeta Nishani u nis sot drejt Londres ku do te zhvilloje nje vizite ne Mbreterine e Bashkuarbrbr brbrGjate kesaj vizite Kreu i Shtetit shqiptar do te pritet zyrtarisht nga Lartmadheria e Tij Princi Charles i Uellsit dhe do te jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.449Z

Thaci viziton Mbreterine e Katarit

PRISHTINE-Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci eshte nisur drejt Mbreterise se Katarit me ftese te mbretit te ketij vendi Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani. Zyra e Kryeministrit Thaci njofton se kjo vizite eshte ne kuader te fushates lobuese per njohjen e pavaresise se Kosoves. Sipas ketij njoftimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.769Z

Libri qe tremb mbreterine belge

Libri “Cështjet Mbretërore” në gjuhën franceze dhe hollandeze pritet të shkaktojë shumë polemika në Belgjikë. Libri i gazetarit Frederik Deborsu është një rrëfim i dobësive dhe sekreteve të familjes mbretëror

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama