Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretris

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.285Z

Nis Java e Letërsisë Spanjolle

N vigjilje t Dits Ndrkombtare t Librit 23 Prill e pagzuar si e till n nderim t dy autorve gjenial t letrave botrore, pikrisht n ditlindjen e Shekspirit dhe ditn e vdekjes s Miguel Servantes, Ambasada e Mbretris Spanjolle, q mban dhe Presidencn e rradhs s BE-s, rikthen vmendjen ndaj letrsis spanjolle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Kreu i Senatit Belg Decker: Liberalizimi i vizave i rëndësishëm për Europën

Liberalizimi i vizave pr Shqiprin sht nj proces shum i rndsishm ashtu sikundr dhe pr vet Europn. Kshtu sht shprehur gjat vizits me kryeparlmentaren Topalli, Kryeu i Senatit t Mbretris belge, vend i cili merr Presidencn e rradhs s BE-s, n korrik t vitit 2010 Dy zyrtart e lart gjat takimit jan ndalur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Marrveshjet e miratuara

Tiran (start)- Kuvendim i Shqipris ka miratuar kt t enjte me shumic votash disa projektligje dhe marrveshje t rndsishme. Kshtu, deputett kan miratuar ratifikimin e marrveshjes, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Norvegjis pr lehtsimin e lshimit t vizave", disa ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Hollanda mbështet qeverisjen në Qarkun e Dibrës

Fuqizimi i qeverisjes vendore n Qarkun e Dibrs, kshtu titullohet programi i financuar nga Ambasada e Mbretris s Vendeve t Ulta n Shqipri, pr rajonin e Dibrs. Kjo ambasad e ka mbshtetur qarkun e Dibrs prgjat tre viteve t shkuar me nj fond prej 3,6 milion euro. Kjo mbshtetje u realizua me nj marrvesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

Dita e verës sjell në kryeqytet, grupe të huaja të muzikës rrok

Adhuruesit e ksaj rryme do t mund t dgojn live n zon e bllokut performancat e bandave muzikore nga Ukrahina, Gjermania, Danimarka, Hollanda apo Hungaria. “Rock the Block” kshtu titullohet koncerti i organizuar nga Bashkia e Tirans n bashkpunim me Ambasadn e Mbretris s Bashkuar, Ambasadn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Maroku, së afërmi investime në Shqipëri

Siprmarrja e Marokut dhe ajo shqiptare shum shpejt pritet t bashkpunojn mes tyre pr veprimtari t ndryshme biznesi. Ktij bashkpunimi do t’i paraprij nj marrveshjeje zyrtare mes autoriteteve qeveritare q pritet t realizohen s afrmi. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjeti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama