Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretris

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

Dita e verës sjell në kryeqytet, grupe të huaja të muzikës rrok

Adhuruesit e ksaj rryme do t mund t dgojn live n zon e bllokut performancat e bandave muzikore nga Ukrahina, Gjermania, Danimarka, Hollanda apo Hungaria. “Rock the Block” kshtu titullohet koncerti i organizuar nga Bashkia e Tirans n bashkpunim me Ambasadn e Mbretris s Bashkuar, Ambasadn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Maroku, së afërmi investime në Shqipëri

Siprmarrja e Marokut dhe ajo shqiptare shum shpejt pritet t bashkpunojn mes tyre pr veprimtari t ndryshme biznesi. Ktij bashkpunimi do t’i paraprij nj marrveshjeje zyrtare mes autoriteteve qeveritare q pritet t realizohen s afrmi. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjeti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Basha vizit n Norvegji

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha do t niset nesr (t hnn), pr nj vizit zyrtare n Oslo, me ftes t homologut norvegjez. Gjat vizits s tij ministri Basha do t zhvilloj bisedime me ministrin e Jashtm t Mbretris s Norvegjis, Jonas Gahr Stre. N qendr t diskutimeve do t jen intensifikimi i marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.250Z

Hyseni beson n paansin e GJNDs

Ministri i Punve t Jashtme, Skender Hyseni sht takuar sot n Hag, me ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Holands, Maksim Ferhagen (Maxime Verhagen). Ministri Hyseni homologun e tij holandez me zhvillimet dhe progresin q Kosova ka arritur, vemas prej shpalljes s pavarsis e kndej. Kosova sht shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.940Z

Hague, Metës: Anglia, përkushtim për Shqipërinë në BE

Sekretari i Jashtm i Mbretris s Bashkuar, z. William Hague, i drgoi dje nj letr falnderimi zv.kryeministrit dhe ministrit t Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, n prgjigje t mesazhit t urimit me rastin e marrjes s detyrs s re. Midis t tjerash, z. Hague shprehet: “Sikurse diskutua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.940Z

Topi firmos ndihmën për familjarët e policive të vrarë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje dekretin “Pr mnyrn e trajtimit ekonomik e financiar dhe pr dhnie ndihme t menjhershme familjeve t punonjsve t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm, t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t Shptimit, t For

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama