Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.176Z

Shuhet “Mbrojtja Civile”

Qeveria e Kosovës njofton se sot pasdite është arritur Marrëveshja për çështjen e të ashtuquajturës "Mbrojtja civile" me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Me këtë rast Ministrja për Dialogun Edita Tahiri, e cila ka udhëhequr negociatat për këtë çështje ka deklaruar se arritja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.789Z

Mbrojtja gati me Portugaline

Mbrojtja do jete dhe reparti qe do kete misionin me te veshtire shprehen mbrojtesat e kombetares shqiptare. Sipas Vangjelit dhe Beqirit, portugezet do luajne ne sulm dhe kuqezinjte duhet te kene kujdes te mos lene zona te lira.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.006Z

"Hakmarrja", mbrojtja tregon provat kundër akuzës

23/04/2005  TIRANË – "Hakmarrja për Drejtësi" ka vazhduar dje në Gjykatën e Krimeve të Rënda me provat e mbrojtjes. Avokatët e dhjetë të pandehurve, të cilët kanë mbi shpinë krime të ndryshme, renditën njëri pas tjetrit provat me anë të të cilave do të kundërshtojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.582Z

Ferguson: Mbrojtja e ka humbur përqendrimin

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, thotë se mbrojtja e Djajve të Kuq e ka humbur përqendrimin në ndeshjet e fundit. United pësoi dy humbje radhazi (kundër Liverpoolit dhe Fulhamit), shënoi një fitore të vështirë ndaj Aston Villas në minutat e fundit të ndeshjes, dhe baraz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.449Z

Mbrojtja e pasurive natyrore

Mbrojtja e pasurive arkeologjike dhe historike nga dëmtimet mbetet një nga sfidat për organet vendore në jug të Shqipërisë. Ekspertë shqiptarë dhe të huaj po diskutojnë në Gjirokastër mbi forma bashkëpunimi vecanërisht në rastet e fatkeqësive natyrore. Aktiviteti që po zhvillohet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.668Z

"Imuniteti", Alibeaj: Do ruhet mbrojtja ndaj arrestit

15-07-2012 / Gazeta 55 Anëtari i komisionit të Ligjeve sqaron se amendamentet e propozuara nga mazhoranca, parashikojnë që të hiqet “mbrojtja nga hetimi penal”, për zyrtarët e lartë ndërsa sipas tij, “mbrojtja ndaj arrestit”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.173Z

Mbrojtja e trashegimise

Mbrojtja e trashegimise E enjte 10 Janar 2013 1712 Afresket e OnufritQendrimi i ministrise se kultures pas grabitjes se afreskeve te Onufrit ne kishen e Valshit ne Elbasan lidhur me pamundesine per te mbrojtur te gjithe trashegimine kulturore ne vend ka ngjallur reagimin e eksperteve Lorenc Bejk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama