Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.582Z

Ferguson: Mbrojtja e ka humbur përqendrimin

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, thotë se mbrojtja e Djajve të Kuq e ka humbur përqendrimin në ndeshjet e fundit. United pësoi dy humbje radhazi (kundër Liverpoolit dhe Fulhamit), shënoi një fitore të vështirë ndaj Aston Villas në minutat e fundit të ndeshjes, dhe baraz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.449Z

Mbrojtja e pasurive natyrore

Mbrojtja e pasurive arkeologjike dhe historike nga dëmtimet mbetet një nga sfidat për organet vendore në jug të Shqipërisë. Ekspertë shqiptarë dhe të huaj po diskutojnë në Gjirokastër mbi forma bashkëpunimi vecanërisht në rastet e fatkeqësive natyrore. Aktiviteti që po zhvillohet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.668Z

"Imuniteti", Alibeaj: Do ruhet mbrojtja ndaj arrestit

15-07-2012 / Gazeta 55 Anëtari i komisionit të Ligjeve sqaron se amendamentet e propozuara nga mazhoranca, parashikojnë që të hiqet “mbrojtja nga hetimi penal”, për zyrtarët e lartë ndërsa sipas tij, “mbrojtja ndaj arrestit”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.173Z

Mbrojtja e trashegimise

Mbrojtja e trashegimise E enjte 10 Janar 2013 1712 Afresket e OnufritQendrimi i ministrise se kultures pas grabitjes se afreskeve te Onufrit ne kishen e Valshit ne Elbasan lidhur me pamundesine per te mbrojtur te gjithe trashegimine kulturore ne vend ka ngjallur reagimin e eksperteve Lorenc Bejk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.566Z

Refuzohet lirimi i perkohshem i Haradinajt reagon mbrojtja

Trupi gjykues i Tribunalit te Hages ka refuzuar kerkesen per lirimin e perkohshem te liderit te AAK-se Ne nje deklarate te dhene menjehere pas ketij vendimi avokati mbrojtes i Haradinajt Michael OReilly shprehu zhgenjimin e tij me kete vendim te Tribunalit te Hages. 8232Mbrojtja e Ramush Haradinajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.525Z

Pa Gatuzon, mbrojtja e Milanit e zbuluar

Trajneri i Milanit, Karlo Anceloti i ka keshilluar lojtaret, para perballjes me Udinezen, ne "San Siro", te shtunen ne mbremje. Mbrojtja e Milanit ishte e varfer dhe kjo u pa qarte ne ndeshjen e fundit, kur i mundi 4-2 Juventusi. Barazimi i fundit, ne kupen UEFA, 2-2. me Volsburg, i siguroi vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.213Z

Trafikimi, mbrojtja kërkon pafajësi për të pandehurit

30/03/2005  Megjithëse organi i akuzës ndryshoi kualifikimin e veprës penale, mbrojtja përsëri mbeti e pakënaqur. Në seancën e djeshme, katër avokatët e të pandehurve Besim Metani, Sofie Kadriu, Besim Çoko dhe Musa Sina, kërkuan pafajësi dhe heqjen e gjobës për secilin. Mbr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama