Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjen

Meta: total 1000 / total_found 34199 / time 0.015 / keyword[0] mbrojtjen / docs[0] 34199 / hits[0] 45141 /
No Pic available
  • 2019-03-26

Tirana me teknologjinë e fundit, taksi dhe autobusë 100% elektrikë

Qytetarët e Tiranës do të kenë mundësinë të monitorojnë në kohë reale, nga aplikacioni Tirana ime, edhe cilësinë e ajrit në kryeqytet. Matësat inteligjentë, që do ta bëjnë të mundur këtë, duke shënuar kështu një tjetër hap të rëndësishëm drejt realizimit të Tirana Smar

20-vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, flet Meta
  • 2019-03-24

20-vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, flet Meta

Presidenti  Ilir Meta kujtoi sot 20-vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë që do të sillte më pas edhe fundin e luftës. Sot mbushen 20 vjet nga dita kur NATO vendosi të ndërhyjë për të imponuar paqen duke i dhënë fund genocidit e spastrimit etnik dhe paraprirë Pavarë

Vrasja e Ravik Gurrës, Dhoma e Avokatëve Elbasan ndërpret për tre ditë shërbimet
  • 2019-03-23

Vrasja e Ravik Gurrës, Dhoma e Avokatëve Elbasan ndërpret për tre ditë shërbimet

Pas ekzekutimit Ravik Gurrës mbrëmjen e së premtes, Dhoma e Avokatisë në Elbasan në shenjë protestë do bllokojë për tre ditë të gjitha çështjet gjyqësore. Dhoma  e Avokatisë mori vendimin për të ndërprerë çdo shërbim avokatie prej ditës së hënë, 25 mars. “Dhoma e Avo

U sulmua me bojë, Ralf Gjoni ka një mesazh për kandidatët për deputetë
  • 2019-03-22

U sulmua me bojë, Ralf Gjoni ka një mesazh për kandidatët për deputetë

Deputeti i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ralf Gjoni, i cili doli kundër vendimit të partisë dhe pranoi mandatin, reagon një ditë pasi u sulmua me bojë, teksa po shkonte në Parlament për tu betuar. Ai falënderon policinë për reagimin dhe mbrojtjen që i ka ofruar. Po ashtu ai ft

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re
  • 2019-03-21

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re

Terroristi Brenton Tarrant tha se admironte udhëheqësit e mëdhenj dhe gjeneralët e kaluar që ishin protagonistë të betejave epokale kundër pushtuesve, në shumicën e rasteve osmanët dhe myslimanët Nga Carlo Martello te Sebastiano Venier, duke kaluar nëpër Marcantonio Bragadin dhe Marcan

No Pic available
  • 2019-03-19

Lokalet 2019/ Opozita bojkoton, KQZ do të regjistrojë nesër 4 parti politike

Nesër në orën 10:30, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet për të vazhduar me punimet e përcaktuara në rendin e ditës, që parashikon shqyrtimin e projektvendimeve për regjistrimin e katër partive të reja për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. PARTITË QË DO REGJISTROHEN NGA

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut
  • 2019-03-19

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut

Malajzianët refuzojnë të lirojnë Doan Thi Huong, krimineli i dytë vietnamez i krimit Kim Jong-nam. Të gjitha fazat e komplotit Nuk ka vetëm fotografi satelitore të lëvizjeve në zonat e raketave të Koresë së Veriut për të alarmuar inteligjencën perëndimore. Një enigmë tjetër përf