Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjen

Meta: total 1000 / total_found 34199 / time 0.015 / keyword[0] mbrojtjen / docs[0] 34199 / hits[0] 45141 /
Kujdes, kurrë mos i puthni fëmijët tuaj në buzë!
  • 2019-03-18

Kujdes, kurrë mos i puthni fëmijët tuaj në buzë!

Fëmijët janë shumë të dashur dhe të parezistueshëm. Por sa herë që shihni një fëmijë, edhe kur është yni, është shumë e rrezikshme ta prekni me duar të pista apo ta puthni, duke qenë se të rriturit kanë qindra baktere, viruse të rrezikshme dhe infeksionet ndaj të cilave po e e

No Pic available
  • 2019-03-18

Përzgjedhja e prokurorëve të SPAK, nën monitorimin e SHBA-BE

Top Channel siguroi draftin, në bazë të të cilit anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë mendojnë të pikëzojnë dhe vlerësojnë 27 kandidatët për Prokurorinë kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, thënë ndryshë SPAK. Në këtë projekt-rregullore diskutohet gjithas

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën
  • 2019-03-17

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën

Disa turistë të huaj të ndodhur në Gjirokastër këtë fundjavë u dhanë një mesazh të fortë banorëve të zonave turistike. Teksa u angazhuan në një aksion pastrimi në qytetin e gurtë, ata u kërkuan banorëve që ta mbajnë natyrën të pastër ashtu si edhe shtëpitë e tyre. “S

Banda e lopëve vrau 17 persona, fshati po shpopullohet nga frika
  • 2019-03-16

Banda e lopëve vrau 17 persona, fshati po shpopullohet nga frika

Të paktën 17 persona, duke përfshirë edhe pjesëtarët e milicisë civile, u vranë në përleshjet me vjedhësit e kafshëve në Nigeri veriperëndimore, tha policia të premten. Banditët e armatosur sulmuan fshatin Jan Ruwa në lagjen Birnin Gwari, të shtetit Kaduna të martën dhe vodhën b

BE  Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog
  • 2019-03-15

BE Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog

Mundësitë për një tubim të dhunshëm ditën e nesërme, kur opozita do të dalë në shesh për të kërkuar rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës janë të mëdha dhe kjo ka bërë që pas ambasadës Amerikane të reagojë edhe delegacioni i BE-së në Tiranë. Teksa SHBA fshikulloi opozitën d