Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjen

Meta: total 1000 / total_found 34199 / time 0.015 / keyword[0] mbrojtjen / docs[0] 34199 / hits[0] 45141 /
Ish-deputeti i PS në takimin e Bashës dush të ftohtë atij dhe Ramës: I gjori ju çdo hiqni!
  • 2019-03-14

Ish-deputeti i PS në takimin e Bashës dush të ftohtë atij dhe Ramës: I gjori ju çdo hiqni!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ku nuk mungoi në sallë as ish-deputeti socialist, njëherësh kompozitori i shquar Limos Dizdari. Edhe pse i majtë ekstrem,Dizdari ka folur pa doreza në tryezën me Bashën dhe ka kritiku

Lirimi i protestuesit të PD, policia: Skandal, gjyqtari bashkëpunoi me krimin!
  • 2019-03-13

Lirimi i protestuesit të PD, policia: Skandal, gjyqtari bashkëpunoi me krimin!

Policia e Shtetit ka reaguar ashpër kundër vendimit të Gjykatës së Fierit për të lënë të lirë, punonjësin e Bashkisë së Mallakastrës, Pëllumb Isufaj, i cili u arrestua pasi akuzohej se goditi me gur në kokë efektivin e FNSH-së, Aranit Karemani. Isufaj u arrestua pas protestës nda

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97
  • 2019-03-12

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97

Partia Socialiste ka mbledhur në një tryezë partita aleate për të diskutuar për situatën politike, ku opozita ka djegur mandatet. PS dhe aleatët e saj kanë dalë me një deklaratë, duke thënë se vendimi i opozitës  synon të dëmtojë rëndë interesat tona kombëtare dhe strategjike n

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

No Pic available
  • 2019-03-10

Sterling i magjishëm, çon Manchester City-n +4 nga Liverpool

Manchester City fluturon i vetëm në krye të Premier League-s falë Raheem Sterling. Sulmuesi 24-vjeçar anglez, ish-lojtar i Liverpoolit, realizoi të tre golat e Citizen në fitoren 3-1 me Watfordin në Etihad Stadium, ku miqtë rezistuan për mrekulli në pjesën e parë. Sapo nisi e dyta, Ster

Kapitalizmi, kura e mjedisit
  • 2019-03-09

Kapitalizmi, kura e mjedisit

Kapitalizmi i kohëve moderne akuzohet se është i papajtueshëm me ruajtjen mbrojtjen e mjedisit dhe se vetëm vendet e zhvilluara ekonomikisht mund  të arrijnë të ndërrmarin vendime për mbrojtjen e mjedisit. Këto deklarata janë  të përsëritura kaq shpesh që shumica e njerëzve i kon

No Pic available
  • 2019-03-09

REPLIKË ME ANDI BUSHATIN: KE IDE IMORALE, NUK NA NEVOJITEN BOMBA MOLOTOV!

Besart Kadia Para disa kohësh pas një konference të organizuar nga Instituti Pashko në kuadrin e promovimit të ideve pro-treg e konkurrencës së lirë e të drejtë, të cilat strehohen nën ideologjinë liberale, ish Zv Ministri i Brendshëm Dritan Hila bëri një shënim ku thuhej se ka ar