Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtetja

Total: 149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Tragjedia e Grdecit. Ra ky mort e u pam

Tragjedia e Grdecit t detyron ta kthesh kokn pas. Menaxhimi i tragjedive jo rrall n politik ka impaktin e tij publik. Mbshtetja publike sht e domosdoshme pr t minimizuar pasojat dhe per t`i rikuperuar sa m par ato. N eksperiencat politike t viteve t fundit ka shum raste kur lider politik kan f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Meta: Rama të mos bëjë kërkesa të pakuptimta Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','

Kreu i opozits Edi Rama duhet t qendroj larg ultimatumeve dhe t mos bj krkesa t pakuptimta. Kjo ka qen deklara e Zvends kryeministrit dhe Ministrit t Jashtm Ilir Meta n nj konferenc pr shtyp, pas kthimit nga Samiti i Sarajevs. M tej Meta ka siguruar dhe nj her se liberalizimi i vizave pr Shqiprin dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.741Z

Frenohet Gjermania për ndihmën e Greqisë

Ndonse Bashkimi Europian ka rn n dakord n parim pr t ndihmuar financiarisht Greqin me nj fond prej 35 miliard dollarsh, duket se mbshtetja e Gjermanis ka psuar nj frenim. Berlini kontrubuesi kryesor europian me 8.5 miliard euro nga totali i dhn prej BE-s, ende nuk sht gati t akordoj huan e saj pr Gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.394Z

Integrimi, Bregu: Qeveria, mbështetje masive nga shqiptarët

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, prmendi dje se kryefjala e procesit t integrimit sht mbshtetja masive e shqiptarve, n nj proces jo t leht q do dit sjell detyrime t reja. Sipas saj “nj nga sfidat tona kryesore n kt proces sht trsia e akteve ligjore n prputhje me acqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Prizren, nisi festivali i filmit

sht hapur t hnn n dark n Prizren festivali ndrkombtar i filmit dokumentar Dokufest 2008. N t kt festival do t shfaqen 139 filma nga 49 vende t ndryshme, prfshir Shqiprin dhe Kosovn. N kt festival morn pjes prfaqsues t lart t qeveris s Kosovs, si kryeministri Hashtim Thai dhe Piter Feijt, prfaqsuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Marrveshja e par

Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs ka filluar ti kthehet mbshtetja nga Lidhja Demokratike e Kosovs n komunat ku sht n balotazh me partit e tjera. T martn, kandidati i AAKs pr Kryetar t Klins, mori mbshtetje nga LDKja. Arritjen e marrveshjes n mes ktyre dy subjekteve politike e kan konfirmuar kandidati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Përfshirja

Dita Ndërkombëtare e Grave (8 Mars) është një mundësi e rëndësishme për të festuar kontributin ekonomik, politik dhe social të grave në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen, këtu në Shqipëri dhe në mbarë botën Dita Ndrkombtare e Grave (8 Mars) sht nj mundsi e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama