Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtetja

Meta: total 156 / total_found 156 / time 0.000 / keyword[0] mbshtetja / docs[0] 156 / hits[0] 174 /
No Pic available
  • 2010-06-27

Financat: Shifrat e rritjes ekonomike konfirmohen nga BB dhe FMN

Rrushaj: Shqipëria, me rritjen më të lartë në Evropë, 3.3% Treguesit ekonomik t publikuar nga qeveria shqiptare mbi zhvillimet ekonomike jan t dhna t prpiluara edhe n raportet e institucioneve financiare ndrkombtare, si jan Banka Botrore dhe Fondi Monetar Ndrkombtar, madje e

No Pic available
  • 2010-06-26

Basha: Gemi goditur dhjetra grupe të trafikut të drogës

N Ditn Ndrkombtare Kundr Drogs, ministri i Brendshm Lulzim Basha deklaroi se lufta me zero toleranc ndaj ktij fenomeni me pasoja negative pr shoqrin dhe shtetin, mbetet prioritet i qeveris. Duke ju referuar reformave t ndrmarra nga ekzekutivi dhe n mnyr t veant strategjis kombtare kundr drogs, Basha

No Pic available
  • 2010-06-25

Vizat, Topalli falënderon Parlamentin Evropian

Ligjvnsit kan prshndetur dje vendimin e Komisionit t Jashtm t Parlamentit Evropian, i cili ka miratuar rezolutn ku shprehej mbshtetja pr heqjen e vizave ndaj Shqipris brenda vitit. “M lejoni q n emrin tuaj t falnderoj Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian pr vendimin h

No Pic available
  • 2010-06-24

PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Vizat hiqen brenda vitit

PE, pothuajse votim unanim për integrimin shqiptar Eurodeputet t majt dhe t djatht n Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian miratuan dje pothuajse n mnyr unanime rezolutn pr procesin integrues t Shqipris. Rezoluta, e hartuar nga eurodeputeti grek, Nikolaos Chountis, u miratua

No Pic available
  • 2010-06-23

PE miraton rezolutën për Shqipërinë, pa viza brenda vitit Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','

Parlamenti Europian ka dhn nj nxitje pr procesin e integrimit t Shqipris. Nga 60 eurodeputet t pranishm n sall, 59 kan votuar n favor t raportit mbi integrimin europian t Shqipris, duke mbshtetur reformat n fushat e ndryshme. Por sinjali m i fort sht pr heqjen e vizave, duke ven n rezolut afatin bre

No Pic available
  • 2010-06-23

Ligji i ri i mjedisit, shtrëngohen masat për licencë mjedisore

Mediu: Kritere të reja për certifikimin e ekspertëve mjedisorë Asnj projekt nuk do t mund t marr jet, nse m par nuk ka kaluar procesin e vlersimit t ndikimit n mjedis, nga ku t siguroj leje apo licenc mjedisore. Projektligji m i ri i mjedisit i hartuar nga Ministria e Mjedisi

No Pic available
  • 2010-06-21

Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë

Drejtuesi i lëvizjes Vetëvendosje, tashmë pjesë e skenës politike të Kosovës, flet për standard në lidhje me arrestimin e tij Berisha dhe Rama “po shpenzojn shum koh dhe energji n beteja t imta t brendshme me njri-tjetrin”, pr drejtuesin e lvizjes “Vetv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama