Rezultate te kerkimit per termin: +Me +Bafana +Bafana

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] bafana / docs[0] 26 / hits[0] 62 /
No Pic available
  • 2010-06-22

Franca, lamtumirë pa lavdi  

Skuadra e drejtuar nga Rajmond Domenek dështoi edhe në provën e tretë të botërorit, duke mos lënë asnjë shenjë nga tre ndeshjet e luajtura. Përballë vendit organizator trikolorët treguan po atë paraqitje të dobët që kishin shfaqur edhe në dy sfidat e para me Uruguajin dhe Meksikën

No Pic available
  • 2010-06-20

Cuditë e Botërorit, vajza me emrin FIFA

JOHANESBURG-Prindër nga Afrika e Jugut janë duke festuar Kampionatin botëror duke u vendosur emra të pazakontë fëmijëve të tyre të porsalindur. Vajzën e kanë emëruar ‘FIFA’ (me shkronja të mëdha), sipas Federatës Botërore të Futbollit, ndërsa djalin e kanë quajtur &lsq

Vajza me emrin FIFA
  • 2010-06-20

Vajza me emrin FIFA

Prindër nga Afrika e Jugut janë duke festuar Kampionatin botëror duke u dhënë emra të pazakontë fëmijëve të tyre të porsalindur. Vajzën e kanë emëruar ‘FIFA’ (me shkronja të mëdha), sipas Federatës Botërore të Futbollit, ndërsa djalin e kanë quajtur ‘Ke Nako’, që ësht

Drama e Bafana Bafana, heshtin vuvuzelat
  • 2010-06-18

Drama e Bafana Bafana, heshtin vuvuzelat

Për herë të parë boritë e famshme “vuvuzela” kanë heshtur në stadiumet e Afrikës së Jugut, kjo falë fitores 3-0 të Uruguait me vendin organizator të Kupës së Botës. Për të parë në historinë e kampionateve botërore, vendi organizator rrezikon seriozisht të mos kalojë fa

No Pic available
  • 2010-06-18

Runi: “Dua të jem sa gjysma e Pelesë dhe Maradonës”

Sulmuesi i Anglisë, Uejni Runi është i përqendruar për të provuar veten se është nga sulmuesit më të mirë në botë pas ndeshjes së tij të qetë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Runi, për të cilin ekspertët besonin se do të ishte një nga më të spikaturit në Botëro

No Pic available
  • 2010-06-17

Uruguai i papërmbajtshëm: 3-0. Afrika e Jugut, ëndrra mbaroi

Grupi A Pas dy golave të Forlan dhe rrjetës së Pereira, skuadra e Tabarez pranë kualifikimit Më në fund gjendet “kura” për të zbutur zhurmën e vuvuzelave në Afrikën e Jugut. Kjo edhe për faktin se tifozët vendas filluan të braktisnin shkallët e stadiumit në Pretoria gjat

Afrika e Jugut – Meksikë, pragndeshja
  • 2010-06-13

Afrika e Jugut – Meksikë, pragndeshja

WORLD CUP 2010 - Pritja mbaroi. Kampionati Botërori “Afrika e Jugut 2010” nis te premten (ora 16:00) me ndeshjen e grupit A, kur Afrika e Jugut do të presë rivalen e parë të saj, Meksikën në Johanesburg. Asnjë vend mikpritës nuk e ka humbur ndeshjen e tij hapëse në finalet e Botë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama