Rezultate te kerkimit per termin: +Me +Bafana +Bafana

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] bafana / docs[0] 26 / hits[0] 62 /
Gr.A, Afrika e Jugut - Meksika 1-1
  • 2010-06-13

Gr.A, Afrika e Jugut - Meksika 1-1

Pas ceremonisë magjepësë të Botërorit, Afrika e Jugut dhe Mekiska barazuan 1-1, në një ndeshje tërheqëse sidomos në pjesën e dytë, në një sfond me një atmosferë të elektrizuar- Pas një pjesë të parë të ngadaltë, por edhe me raste, “Bafana Bafana” shënuan të parët me

Në punë me fanellë të Afrikës
  • 2010-06-13

Në punë me fanellë të Afrikës

Kampionati botëror ua ka marrë mendtë edhe personave zyrtarë në kontinentin e Afrikës së Jugut. Kjo i ka ndodhur edhe një zotërie të thinjur, Willem Van der Merwe, i cili të premten ka shkuar në punë me fanellën e verdhë të Bafana Bafana. Çka ka këtu të çuditshme apo të pazako

Spektakel afrikan ne Boterorin 2010
  • 2010-06-12

Spektakel afrikan ne Boterorin 2010

Edicioni i 19-te i Kupes se Botes eshte hapur dje, me nje ceremoni madheshtore, ne stadiumin e Johanensburgut. Ne prani te Sekretarit te Pergjithshem te Kombeve te Bashkuara, Ban Kin Mun, Presidenti Filipe Kalderon, Princit te Monakos, Alberto dhe Zedhenesit te Shtepise se Bardhe, Sho Bajden, si dhe

No Pic available
  • 2010-06-12

Afrika e Jugut kënaqet, por Meksika ia prish festën

Nëse dita e bukur shikohet që në mëngjes, të bësh parashikime rreth këtij Botërori do të jetë një iniciativë gjysmë e pamundur. Afrika e Jugut 2010 nis me një barazim mes kombëtares së shtëpisë dhe Meksikës, i fiksuar në fundin e një ndeshjeje e karakterizuar nga dy anët e meda

No Pic available
  • 2010-06-12

Maradona: “Mesi mund të krahasohet me mua”

Trajneri i Argjentinës, Diego Armando Maradona, beson se ylli i skuadrës së tij, Lionel Mesi, mund të krahasohet me të. Diego Maradona ishte frymëzuesi dhe udhëheqësi në Argjentinës në trofeun e “Meksikë 1986”, (gjithmonë do të kujtohet goli i tij me dorë kundër Anglisë), por 4

No Pic available
  • 2010-06-10

Afrika e Jugute Meksika, gatipër ndeshjen hapëse

JOHANESBURG- Botërori i 19-të i futbollit do të startojë të premten në orën 16.00 me ndeshjen e parë, atë mes Afrikës së Jugut dhe Meksikës. Pritësit e turneut do të luajnë përpara tifozëve të tyre, në një atmosferë tejet elektrizuese në stadiumin e Johanesburgut. Tifozët kan

No Pic available
  • 2010-06-09

Botërori, prodhuesite birrës shtojnë sasinë

JOHANESBURG- Prodhuesi më i madh i birrës në Afrikën e Jugut ‘SAB’ thotë se do të prodhojë më shumë birrë se zakonisht për të përballuar kërkesën e adhuruesve të futbollit gjatë Kupës së Botës. Vizitorët dhe adhuruesit e futbollit nuk do të rrezikojnë të mbeten pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama