Rezultate te kerkimit per termin: +Me +Bafana +Bafana

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] bafana / docs[0] 26 / hits[0] 62 /
No Pic available
  • 2010-05-31

Bastet e çmendura të botërorit

Duhet thuajse edhe dy jav pr t filluar botrori i futbollit, dhe kompanit e basteve i kanparashikimet e tyre pr ekipet, kush do t skualifikohet m par kush do t rezistoj m shum. Nj kompani bullgare bastesh e quajtur Titanbet, ka vn n dispozicion 100 milion dollar pr at q gjen rezultatin e sakt t 64 nd

Nikoqiri synon rrethin e dytë
  • 2010-05-21

Nikoqiri synon rrethin e dytë

Një Kupë e Shteteve të Afrikës dhe dy paraqitje në Kampionatin botëror tregojnë se Afrika e Jugut ka arritur mjaft pas ripërfshirjes në CAF dhe FIFA në fillimin e viteve të 90-ta. Ekipi ka një numër të futbollistëve që luajnë në Evropë, nga Premierliga angleze deri te elita e futb

No Pic available
  • 2010-05-14

“Guida 32”, të gjitha detajet e finalistëve

Gazeta “Albania” prezanton 32 finalistët e “Afrika e Jugut 2010” Kampionati Botëror “Afrika e Jugut 2010”, i 19-ti i organizuar nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), pritet të jetë një nga kompeticionet më të hapura në historinë e Kupës së Botës. 32 skuadra do të

100 ditë nga finalet e Botërorit
  • 2010-03-05

100 ditë nga finalet e Botërorit

Kur kanë mbetur më pak se 100 ditë (98 ditë në fakt) nga starti i Kampionatit Botëror 2010 të futbollit, finalet e të cilit do të zhvillohen në Afrikën e Jugut (hera e parë në kontinentin afrikan), Albania-sport.com nis një speciale për prezantimin e 32 ekipeve finaliste, duke fillu

No Pic available
  • 2008-10-19

Basti i fituar i Afrikës së Jugut

Tani të gjithë e kuptojnë më mirë buzëqeshjen dhe gëzimin e Jozef Blaterit në shkallët e avionit që po e çonte në Zvicër. I fuqishmi, dhe shumë shpesh në qendër të kritikave, kreu i FIFA-s, më në fund mund të merrte frymë lehtësisht. Më e keqja kishte kaluar. Drejtuesit e Komi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama