Rezultate te kerkimit per termin: +Medalje

Total: 3793
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.929Z

Peshengritje, 10 medalje per kombetaren shqiptare

Kombetarja shqiptare e peshengritjes eshte kthyer me 10 medalje, nga te cilat 6 ari, 2 argjendi dhe 2 bronzi nga Kupa e Ballkaniades qe u zhvillua ne Sarajeve. Paraqitjen me te mire e beri, Daniel Godelli i cili arriti te fitoje 3 medalje ari ne peshen 64 kg dhe te shpallet peshngritesi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.977Z

Felps mbyll karrierën olimpike me 22 medalje

Gazeta ShqipTë shtunën, në ditën e tetë të Lojërave Olimpike, amerikani Majkëll Felps ka përfunduar karrierën e tij në not me një tjetër medalje të artë olimpike. Ai ka fituar stafetën në garën e përzier 4×100 metra. Olimpiku më i dekoruar i të gjitha kohërave lë sportin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.923Z

Peshëngritja, Godelli fiton medalje të artë në shtytje, Begaj medalje bronxi

Tiranë- Në ditën e tretë të startimit të Kampionatit Evropian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Tiranë, janë ndarë edhe çmimet e para. Daniel Godelli ka fituar medaljen e artë në stilin e shtytjes në peshën 69 kilogramë. Gjithashtu ai mori medaljen e bronztë në shkëputje dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.640Z

Majlinda Kelmendi rremben tjeter medalje

0 Majlinda Kelmendi vazhdon te kryesoje renditjen boterore per peshen deri ne 52 kilograme Xhudistja kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.735Z

Kthehet me medalje nga Sllovenia

Taekwondisti kosovar, Kastriot Ramadani është kthyer me medalje të bronztë nga turneu ndërkombëtar që u mbajt në Maribor të Sllovenisë. Në turneun ndërkombëtar morën pjesën 350 garues nga 18 shtet të ndryshme. Kosova u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.160Z

Rusi-Azerbajxhan me shume medalje te arta

brbrNe diten e 6 te lojerave te para evropiane ne Baku te Azerbajxhanit Italia ka bere te sajen medaljen e arte ne hark per skuadra mikse Ne finale Italianet dolen fitues ndaj gjeorgjianeve me rezultatin 5-3 ndersa medaljen e bronzte e fitoi Ukraina qe mundi Sllovenine 5-1 Ne gjimnastiken ritmike Ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.878Z

Ballkaniada e Matematikës, Shqipëria fiton 5 medalje

Ballkaniada Për herë të parë në Shqipëri, zhvillohet olimpiada e Matematikës për 15 vjeçarë. Morën pjesë 12 shtete Matematicienët e vegjël shqiptarë kanë arritur të marrin 5 medalje (1 Argjendi dhe 4 Bronzi) në Olimpiadën e fundit Ballkanike të Matematikës për nxënësit de

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama