Rezultate te kerkimit per termin: +Medalje

Total: 3793
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Kthehen me 12 medalje

T dieln n Tiran sht mbajtur kampionati mbarkombtar i xhudos, ku morn pjes ekipe nga Shqipria, Kosova dhe Maqedonia. Nga 11 kategori q u mbajtn n kt kampionat, kosovart i rrmbyen 10 medalje t arta dhe 2 t argjendta, duke treguar mbizotrim dhe dallim n cilsi ndaj ekipeve kundrshtare nga shtete fqinje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.534Z

Peshengritja, shpresa per medalje ari

Nisi zyrtarisht edicioni i 16-te i Lojerave Mesdhetare "Peskara 2009", ku mori pjese edhe Shqiperia, e cila konkurroi ne disa sporte me nje numer rekord atletesh. Delegacioni shqiptar, bashke me 21 vendet pjesemarrese ne Lojerat Mesdhetare eshte vendosur ne Peskara, ne qytetin italian qe organizon e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.757Z

Kraja: “Synojmë medalje në Londër 2012”

Sekretari i Peshëngritjes: “Do të ishte historike për Shqipërinë” Peshëngritja meriton respektin maksimal në sportin tonë, pasi sërish “boshti” shqiptar ja ka dalë të sjellë në Shqipëri medalje të arta, të argjendit, apo dhe ato më të “thjeshta”, të bronzit. Në fakt,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.300Z

12 medalje për xhudistët kosovarë

Xhudistët e klubit Ippon nga Peja janë kthyer në Kosovë me 12 medalje të fituara nga turneu i Herceg Novit të Malit të Zi, njëri ndër më të fortët në rajon. Në këtë turne tradicional, që mbahet që 40 vjet rresht, morën pjesë 1500 garues nga 8 shtete, ndërsa Ippon u përfaqësu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.441Z

Shqiperia medalje bronxi ne Informatike

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter se Shqipëria ka arritur të renditet e treta në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës, të zhvilluar në Ankara të Turqisë, duke marrë kështu medalje të bronxtë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.415Z

Ministria, medalje false për personalitetet ndërkombëtare

Personalitete të larta të Forcave të Armatosura shqiptare, të huaj si dhe ambasadorë e atashe ushtarakë të vendeve të ndryshme janë dekoruar me dekorata false, të cilat nuk përmbushin 72 kërkesat që parashikon ligji 9215 "Për medaljet për personelin e Forcave të Armatosura të Republ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.979Z

Adoleshenti hero propozohet për medalje

Aitzaz Hasan vdiq kur sulmoi një atentator vetëvrasës që po tentonte të hynte në shkollën e tij Një 15-vjeçar nga Pakistani u rekomandua për një medalje për kurajë civile, pasi humbi jetën në përleshje me një atentator vetëvrasës që pati shënjestruar shkollën e tij. Aitzaz Hasa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama