Rezultate te kerkimit per termin: +Medalje

Total: 3793
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.602Z

Peshengritje nis sot kampionati europian ne Tirane

Kampionati Europian i peshëngritjes nis sot në Tiranë. Kjo ngjarje e veçantë që mbledh Europën në kryeqytetin e Shqipërisë fillon me ceremoninë e hapjes në orën 15:45. Shqipëria do të ketë pretendime për medalje s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.328Z

LEquipe Bolt sportisti me i mire i vitit

Redaksia e gazetës franceze “L’Equipe” ka përzgjedhur atletin Usain Bolt si sportistin më të mirë të vitit 2012. Atleti xhamajkan fitoi tre medalje të arta në Lojërat Olimpike “Londër 2012” në 100, 200 dhe 4x100 met

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.339Z

“L’Equipe”: Bolt sportisti i vitit 2012

Usain Bolt është shpallur sportisti më i mirë i vitit 2012 nga gazeta “L’Equipe”.Atleti fitoi tre medalje të arta në Lojërat Olimpike “Londër 2012” në garat e 100, 200 dhe 4x100 metra.Xhamajkani u rendit i pari me 1036 vota,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.114Z

Brazil – Meksikë, finalja e Olimpiadës

Brazili dhe Meksika do të luajnë në finale të Olimpiadës së Londrës. ‘Seleçao’ ia doli që në gjysmëfinale ta mposhtë Korenë e Jugut në stadiumin Old Trafford të Manchesterit, me rezultat bindës 3:0. Për skuadrën e drejtuar nga Mano Menezes, sulmuesi Leandro Damiao realizo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.803Z

De Gea e do të artën në Olimpiadë

David de Gea beson se Spanja mund të shkojë larg në Olimpiadë, duke triumfuar në turneun e futbollit, pasi dështoi ta bënte një gjë të tillë me Manchester Unitedin në Premierligë, sezonin që shkoi. “Dëshiroj ta mbyll sezonin duke fituar medalje të artë dhe ta harroj fundin e se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.786Z

Krasniqi: Medaljet për Çekun dhe Jahon, të mos spekulohet me dekorimet

Afrim Krasniqi, ish-këshilltari i presidentëve Alfred Moisiu dhe Bamir Topi, kritikon mënyrën e dhënies së medaljeve, duke marrë shkak nga vlerësimi me Ylli i Gjeneralit të ish-komandantit të UÇK-së Agim Çeku dy ditë më parë. Sipas Krasniqit, të drejtën për të dhënë dekorata d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.892Z

Qerimaj shpallet Kampion Europe, Godelli nënkampion

Peshëngritje Dy shtangistët shqiptarë dominojnë në kategorinë 77 kilogramë. Dëmtohet Romela Begaj Peshëngritja shqiptare ka vendosur diktatin e saj në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Izrael, duke siguruar një rezultat të jashtëzakonshëm, me Erkand Qerimajn që është shpall

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama