Rezultate te kerkimit per termin: +Medalje

Total: 3793
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.300Z

12 medalje për xhudistët kosovarë

Xhudistët e klubit Ippon nga Peja janë kthyer në Kosovë me 12 medalje të fituara nga turneu i Herceg Novit të Malit të Zi, njëri ndër më të fortët në rajon. Në këtë turne tradicional, që mbahet që 40 vjet rresht, morën pjesë 1500 garues nga 8 shtete, ndërsa Ippon u përfaqësu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.441Z

Shqiperia medalje bronxi ne Informatike

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter se Shqipëria ka arritur të renditet e treta në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës, të zhvilluar në Ankara të Turqisë, duke marrë kështu medalje të bronxtë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.415Z

Ministria, medalje false për personalitetet ndërkombëtare

Personalitete të larta të Forcave të Armatosura shqiptare, të huaj si dhe ambasadorë e atashe ushtarakë të vendeve të ndryshme janë dekoruar me dekorata false, të cilat nuk përmbushin 72 kërkesat që parashikon ligji 9215 "Për medaljet për personelin e Forcave të Armatosura të Republ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.979Z

Adoleshenti hero propozohet për medalje

Aitzaz Hasan vdiq kur sulmoi një atentator vetëvrasës që po tentonte të hynte në shkollën e tij Një 15-vjeçar nga Pakistani u rekomandua për një medalje për kurajë civile, pasi humbi jetën në përleshje me një atentator vetëvrasës që pati shënjestruar shkollën e tij. Aitzaz Hasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.929Z

Peshengritje, 10 medalje per kombetaren shqiptare

Kombetarja shqiptare e peshengritjes eshte kthyer me 10 medalje, nga te cilat 6 ari, 2 argjendi dhe 2 bronzi nga Kupa e Ballkaniades qe u zhvillua ne Sarajeve. Paraqitjen me te mire e beri, Daniel Godelli i cili arriti te fitoje 3 medalje ari ne peshen 64 kg dhe te shpallet peshngritesi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.977Z

Felps mbyll karrierën olimpike me 22 medalje

Gazeta ShqipTë shtunën, në ditën e tetë të Lojërave Olimpike, amerikani Majkëll Felps ka përfunduar karrierën e tij në not me një tjetër medalje të artë olimpike. Ai ka fituar stafetën në garën e përzier 4×100 metra. Olimpiku më i dekoruar i të gjitha kohërave lë sportin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.923Z

Peshëngritja, Godelli fiton medalje të artë në shtytje, Begaj medalje bronxi

Tiranë- Në ditën e tretë të startimit të Kampionatit Evropian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Tiranë, janë ndarë edhe çmimet e para. Daniel Godelli ka fituar medaljen e artë në stilin e shtytjes në peshën 69 kilogramë. Gjithashtu ai mori medaljen e bronztë në shkëputje dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama