Rezultate te kerkimit per termin: +Mediu

Total: 7705
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.550Z

Mediu në SHBA, Senatori Mike Lee: Zgjedhje pa opozitën, të papranueshme

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu po zhvillon një vizitë në Washington për zgjedhjet dhe krizën në Shqipëri. Mediu ka zhvilluar takime në Senat dhe në Kongres ku i njohu zyrarët amerikanë me zhvillimet në Shqipëri. Në ditën e parë të vizitës Mediu takoi Senatorin Mike L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.802Z

Mediu dhe Basha strategji për pyjet, ngrihen shtabet e mbrojtjes nga zjarri

Ministri i Mjedisit Fatmir Mediu dhe ministri i Brendshëm Lulëzim Basha theksuan rëndësinë e bashkëpunimit mes institucioneve nga të gjitha nivelet për të mbrojtur sa më efektivisht pyjet nga zjarri. Gjatë fjalës së tij, në ditën kombëtare të ruajtjes së pyjeve nga zjarri Mediu kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.473Z

Gara per president. Mediu: Te nise sa me shpejt, te njohim kandidatet

Aleatet e qeverise, republikanet, kerkojne qe te nise sa me shpejt gara e kandidateve per postin e Presidentit te Republikes. Ministri i Mjedisit, njeheresh kryetar i Partise Republikane, Fatmir Mediu, tha dje se kandidatet per kete post duhet te nisin sa me pare prezantimin e tyre publik si dhe shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.818Z

Kokalari i shkruan Ramsfeld: Sa u paguat për të lavdëruar kriminelë si Berisha e Mediu?

Aktivisti shqiptaro- amerikan, Geri Kokalari, i shkruan ish- Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Donald Ramsfeld, pas vizitës në Tiranë   I dashur zoti Ramsfeld: Referuar vizitës suaj në Shqipëri, ishte shumë shqetësuese të shihje përpjekjet tuaja për të mbështetur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.354Z

Mediu: Shqipëria të kishte dëgjuar ndërkombëtarët për ligjin e dosjeve

Kreu i republikanëve, Fatmir Mediu, ka tërhequr vëmendjen për ligjin e dosjeve, duke u shprehur se Shqipëria duhej të kishte dëgjuar ndërkombëtarët para se ligji i dosjeve të hynte në një situatë të tillë. Sipas Mediut, tani që ligji ndodhet në Kushtetuese, nuk duhet të përsërit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.613Z

Gërdeci, Ministri Mediu humb seancën e pajtimit me të miturin

Laureta Rryçi Roxhers Durda, 12-vjeçari nga Gërdeci, nuk e fali dje ministrin Fatmir Mediu për tragjedinë e 15 marsit të vitit 2008. Seanca në Gjykatën e Lartë përballi për më shumë se tri orë të dëmtuarin dhe ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Vendimi i të miturit për t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.425Z

Mediu: Gerdecin ma sugjeroi Shtabi

Ne nje interviste per emisionin "Opinion Plus", te drejtuar nga Blendi Fevziu, ne TV Klan, ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka akuzuar edhe njehere prokurorine se po ben akuza publike ende pa filluar hetimin per tragjedine e Gerdecit. Referuar deklarates se Kryeprokurores Ina Rama, ai e ka ci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama