Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Opozita merr pushimet e Vitit të Ri: Do protestojmë në janar
  • 2017-12-19

Opozita merr pushimet e Vitit të Ri: Do protestojmë në janar

Opozita duket se ka marrë pushimet e Vitit të Ri pas betejës sot në Parlament. Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të jenë bashkë në protestat masive që do të organizohen prej janarit të vitit të ardhshëm. Opozita tregoi sot se nuk do të lejojë parlamentarizë

No Pic available
  • 2017-11-01

Zgjedhjet, PS shpenzoi 100 mln lekë, LSI 88 dhe PD 58 mln lekë

Nga ajo çka vetë partitë politike kanë raportuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, fushata elektorale procesin e 25 qershorit ka kushtuar plot 250 milion lek. Partia Socialiste është ajo që ka shpenzuar më shumë rreth 100 milionë lekë, pas saj rënditet LSI me 88 milion lekë, dhe P

Sa shpenzuan partitë në zgjedhjet e 25 qershorit. Kryeson PS
  • 2017-11-01

Sa shpenzuan partitë në zgjedhjet e 25 qershorit. Kryeson PS

Zbardhen shpenzimet e partive politike në fushatën e zgjedhjeve të 25 qershorit. Sipas raporteve të bëra publike nga KQZ, të gjitha partisë sëbashku kanë shpenzuar afro 250 milionë lekë për fushatën elektorale. Afro 100 milionë lekë ka shpenzuar Partia Socialiste në një muaj me miti

Basha i jep të dytët e listave të PD-së Mediut, PR formon grup në Kuvend
  • 2017-10-03

Basha i jep të dytët e listave të PD-së Mediut, PR formon grup në Kuvend

Partia Republikane do të ketë grupin e saj parlamentar në Kuvend. Ndonëse në Parlament, republikanët përfaqsohen vetëm me kryetarin e tyre, Fatmir Mediut, një marrëveshje mes dy forcave kryesore të së djathtës në opozitë ka bërë që Basha ti jap aleatit të tij plot 6 dpeutetë. O

No Pic available
  • 2017-08-25

Mediu: Rama do të bëjë pjesë të tepsisë dhe trupin diplomatik

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, duke reaguar mbi deklaratat e kryeministri për diplomatët, thekson se Rama kërkon të bëjë pjesë të tepsisë edhe diplomacinë. Reagimi i Mediut në Fb: Duke iu drejtuar ambasadorëve me një gjuhë të papranueshme, Rama kërkon ta zhvendosë përgj

No Pic available
  • 2017-08-11

Fatmir Mediu rendit 10 arsyet pse Basha duhet të tërheqë ministrat

Aleati i Lulzim Bashës, kreu republikan Fatmir Mediu, përmes një komenti në rrjetet sociale ka renditur 10 arsyet pse sipas tij, ministrat teknikë nuk duhet të qëndrojnë më në detyrat që kanë. Mediu duket se i përgjigjet në këtë mënyrë nënkryetarit të PD-së, Edmond Spaho, sipas

No Pic available
  • 2017-08-10

Mediu mesazh të fortë për Bashën: Tërhiq ministrat teknikë, shkëput lidhjet që ke me Ramën

TIRANË- Ndërsa në media qarkullojnë lajme se disa ministra teknikë të PD-së do vijojnë të jenë pjesë e kabinetit qeverisës Rama 2, aleati i tij kryesor, kreu i PR-së, Fatmir Mediu i çon një mesazh të qartë. Ai i kërkon të tërheqë urgjentisht ministrat teknikë dhe të sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama