Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Pse vendosa të drejtoj PAA-në, marrëdhëniet me Bashën dhe Berishën
  • 2016-04-18

Pse vendosa të drejtoj PAA-në, marrëdhëniet me Bashën dhe Berishën

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, deputeti Agron Duka shpjegon në një intervistë për gazetën MAPO se përse vendosi të marrë drejtimin e kësaj force politike, pse u shkëput nga Partia Republikane dhe çfarë synimesh zgjedhore ka ai për PAA-në. "...Ajo që mund ta deklarojmë që

No Pic available
  • 2016-03-26

Rikthehet Fatos Nano, takon Edi Ramën dhe vëllezërit Duka

Lëvizja më e re politike e Agron Dukës, ajo duke marrë Partinë Agrare, nuk është thjesht një marrje e postit të lartë të kryetarit të një partie, por një manovër që pritet të krijojë polin e katër politik në Parlament. Do jetë një grup parlamentar që do të mbledhë deputetë

Vrasësit në Uashington që kërkojnë drejtësi, ndërsa Rama merret me Blushin dhe e harroi Gërdecin e 21 janarin
  • 2016-03-18

Vrasësit në Uashington që kërkojnë drejtësi, ndërsa Rama merret me Blushin dhe e harroi Gërdecin e 21 janarin

Andrea Stefani ka bërë një shkrim për vizitën e Lulzim Bashës në Uashington. Ai thotë se është ironike që Basha dhe Mediu, të cilët akuzohen si përgjegjës për Gërdecin dhe 21 janarin, shkojnë në SHBA për të kërkuar dekriminalizimin e politikës shqiptare dhe të bëhet drejt

No Pic available
  • 2016-03-16

FAKSIMILE/ Mbledhja e qeverisë që miratoi Gërdecin. Bashkëbisedimi Berisha- Bode- Mediu

Pas dështimit të Mediut për ta kaluar kontratën me kompaninë e Delijorgjit përmes një VKM, në shkurt të vitit 2007 dh ekëmnbgljes së Bodes dhe rsulamit për tia deleguar këtë punë Ministrisë së Mbrojtes, në 14 Mars 2007, një vit para tragjedisë, Berisha i delegoi Mediut këtë

No Pic available
  • 2016-03-15

Abuzimi i politikanëve shqiptarë në emër të demokracisë

Shpëtim Zinxhiria Sot në demokracinë e brishtë shqiptare shumica e partive politike po përfaqësojnë interesa të ngushta materiale, por gjithashtu edhe të disa klasave, duke dëmtuar deri në masë imazhin e tyre politik. Mungesa e transparencës brenda gjirit të partisë, si dhe në invest

Te pathenat e tragjedise se Gerdecit
  • 2016-03-15

Te pathenat e tragjedise se Gerdecit

brbrTragjedia e Gerdecit fsheh brenda saj te verteta te pazbuluara ende qe implikojne ne krim e abuzime ish-zyrtare te larte te shtetit si dhe diplomate te rendesishem Ky eshte konkluzioni ku ka arritur gazetari amerikan Guy Lawzon autor i librit Armet dhe cunat nje botim kushtuar historise qe u mor

No Pic available
  • 2016-03-15

VIDEO/ Duart e përgjakura të Familjes Berisha në Gërdec

Nga Mero Baze Sot mbushen tete vjet nga tragjedia e Gërdecit. Askush nuk e mendonte se tetë vite më vonë, fajtorët do të ishin të lirë, pronarët realë të pagjykuar dhe dënuar, dhe e vetmja viktimë reale përveç 26 të vdekurve do të ishte shteti ligjor. Historia e fshehjes së kë