Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Total: 2245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.669Z

Zbulohet shkelja e Mediut

TIRANË - Kontrata aq shumë e përfolur mes ndërmarrjes shtetërore “Meico” dhe kompanisë amerikane “Southern Ammunition Company” për demontimin e një sasie prej 1 milion e 35 mijë e 669 copë municionesh të kalibrit të madh, po verifikohet nga prokuroria, e cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.364Z

Caktohen gjyqtarët e "dosjes 2" ndaj Mediut

SHORTI Gjykata e Lartë TIRANË- Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, kthehet në dyert e Gjykatës së Lartë, si i akuzuar për tragjedinë e Gërdecit pothuajse një muaj pasi dy të dëmtuar nga ky shpërthim depozituan paditë duke kërkuar fillimin e procedimit penal ndaj ish-ministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.837Z

INTERVISTA/ Zamira Durda: Shkova për të kërkuar dënimin e Mediut, më dhunuan gardistët

Zamira Durda, gruaja që në tragjedinë e Gërdecit ka humbur djalin e saj 6- vjeçar, Edisonin, është e vetmja që endet dyerve të gjykatave në kërkim të drejtësisë. Kështu ka ndodhur dhe ditën e djeshme. Në Gjykatën e Lartë, Zamira Durda ka marrë dosjen ku është vendosur për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.609Z

Gjykata e Lartë, familja Durda nuk pranon ndjesën e Mediut

Familjarët e Gërdecit nuk e falin ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu, pavarësisht ndjesës së kërkuar prej tij. Në seancën e pajtimit të zhvilluar në Gjykatën e Lartë, babai i fëmijës së dëmtuar nga tragjedia e Gërdecit, Ferizan Durda, nuk ka pranuar ndjesën e ministrit dhe as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.733Z

PS: Prokuroria, kërkesë për heqjen e imunitetit të Mediut

Partia Socialiste i bëri thirrje Prokurorisë të Përgjithshme të depozitojë në Kuvend kërkesën për heqjen e imunitetit të deputetit republikan Fatmir Mediu, për çështjen Gerdeci. Deputeti Sajmir Tahiri, i bëri apel në emër të PS-së, Gjykatës së Lartë të zbardhë menjëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.411Z

Votimi për imunitetin e Mediut do ndajë shapin nga sheqeri

  Kërkesa e Prokurorisë për ministrin e Gërdecit mendoj është një shenjë e mirë, për Shqipërinë dhe Drejtësinë. Prokurorja e re, z.Ina Rama, për mendimin tim, me këtë rast ka dhënë një shenjë të mirë, se është e vendosur për drejtësi. Me sa kuptoj, në letrën drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.381Z

Deputeti që i iku Mediut: Merre me qetësi dhe dashuri

Ish-deputeti i Partisë Republikane Ylli Shehu, i cili vetëm pak ditë më parë ndryshoi kamp politik, duke kaluar në radhët e LSI, ka shpjeguar vendimin e tij për gazetën Panorama. Deputeti ka bërë të ditur se mbeti i befasuar nga vendimi i Mediut për t'u tërhequr nga angazhimi që kish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama