Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Total: 2245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.876Z

Visha në seancë dëgjimore: Besoj tek pafajësia e Mediut

Share Komisioni i Ligjeve ne Kuvendin e Shqiperise degjoi sot kandidatin e propozuar nga socialistet per vendin vakant ne Keshillin e Larte te Drejtesise, Ardian Visha. Visha i eshte pergjigjur pyetjeve te deputeteve demokrate ne komision. Ata e kanë akuzuar Vishën se ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.385Z

Shqetësimi i sinqertë i Fatmir Mediut

Kryeprokurorja e Përgjithshme, Ina Rama, kërkoi dje heqjen e imunitetit të Fatmir Mediut për ta hetuar atë rreth asaj që prokuroria po përpiqet ta shikojë si shpërdorim detyre. Kërkesa, megjithëse e vonuar, në të vërtetë mund të hapë një spirale të re në debatin politik, pasi rik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.284Z

Kuvendi kërkon dokumentacion shtesë për imunitetin e Mediut

Kuvendi ka dërguar një letër zyrtare në Prokurorinë e Përgjithshme, ku kërkon dokumente shtesë në lidhje me kërkesën e institucionit të Akuzës për të hequr imunitetin e deputetit Fatmir Mediu, ish-ministri i Mbrojtjes. Javën e kaluar, gjatë mbledhjes së Këshillit të Rregullores,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.250Z

Alibali: "S'kemi vendosur per pasuesin e Mediut"

Republikanet u bejne thirrje partive te opozites te ndalojne se hedhuri balte mbi PR dhe kreun e saj, Fatmir Mediu, per tragjedine e ndodhur 5 dite me pare ne Gerdec te Vores. Nenkryetari i kesaj partie, Neritan Alibali, tha se askush nuk mund ta shfrytezonte ngjarjen tragjike per kapital politik. "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.737Z

Tahiri: Kuvendi të heqë mandatin Mediut

Ai shtoi se familjarët e viktimave të gërdecit, pasi e paguan një herë me çmimin e vdekjes tragjedinë e Gërdecit, tashmë me taksat e tyre i paguajnë edhe rrogën Fatmir Mediut. “I bëjmë thirrje Gjykatës së Lartë të zbardhë menjëherë Vendimin për Pushimin e Çështje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.241Z

Berisha: Vleresoj doreheqjen e Mediut

Kryeministri Berisha pranoi doreheqjen e ministrit te Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Duke vleresuar punen e tij ne krye te Mbrojtjes, kreu i qeverise theksoi se ky ishte nje vendim i marre prej tij, si nje politikan me pervoje. Me ane te nje konference per shtyp, kreu i qeverise theksoi se doreheqja e Fat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.183Z

Madhi: Imuniteti i Mediut s'duhet paragjykuar

Kryetari i Grupit republikan, Arian Madhi, tha dje per gazeten, se puna e Keshillit per Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet qe po shqyrton heqjen apo jo te imunitetit te Fatmir Mediut, nuk duhet te paragjykohet. Sipas tij, ky keshill duhet te beje punen e tij, e jo te paragjykohet paraprakisht rezu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama