Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
No Pic available
  • 2017-07-22

Zgjedhjet në PD, Mediu: E djathta duhet të jetë një organizim federativ

Fatmir Mediu, kreu i Partise Republikane, por edhe aleat i PD ka dhene se e djathta duhet të jetë e bashkua.  Në nje mesazh per zgjedhjet  e kryetarit të PD, në një postim në Facebook,  Mediu shkruan:  E djathta duhet te jete nje strukture politike dhe organizative vendima

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama: Si mund ti jepni votë Fatmir Mediut? E bëri Vorën film Hollivudi

Kryeministri Edi Rama gjatë një takim elektoral në Vorë, tha se nuk mund ta kuptonte që të jepej vota për Fatmir Mediun, duke e akuzuar atë si shkaktar të tragjedisë së Gërdecit. Rama: Të të hedhin në erë dhe të vijnë pastaj të thonë më jepni votën, kjo është me ta nxi dy her

No Pic available
  • 2017-06-18

Mediu: Republika e Re angazhime konkrete për qytetarët

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zhvilloi një takim me banorët e Fushë-Domje. Në prani edhe të kryebashkiakut të Vorës, ai shpalosi programin politik dhe ekonomik me të cilin, sipas Mediut, “Republika e Re” vjen para qytetarëve me angazhime konkrete dhe synimin madh

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama nga Përrenjasi denoncon punësimet nepotike

Pas akuzave të keqpërdorimit të administratës në Bashkitë Delvinës që drejtohet nga Rigels Balili, pëfaqësues i LSI, Edi Rama vijon me akuzat për bashkitë e tjera që drejohen nga Lëvizja Socialiste për Integrim në Prrenjas dhe Cërrik. Në të dyja rastet, Rama lexoi listën emerore

No Pic available
  • 2017-06-16

Taksa më të ulëta, Mediu: Programi ekonomik i PD është funksional

Fatmir Mediu iu bëri thirrje banorëve të fshatit Ahmetaq që të votojnë programin ekonomik të PD, pasi ofron garanci për zhvillimin e sigurtë të Shqipërisë. Ky program i hartuar në bashkëpunim me CDU-në, sipas Mediut është funksional dhe sjell taksa më të ulëta për shqiptarët. K

No Pic available
  • 2017-06-15

Mediu: Votë për Republikën e re, forcim ekonomisë

Në takimin me strukturat në Tiranë, Fatmir Mediu  kërkoi votën për PD për të larguar qeverinë Rama-Meta, të cilën e bëri përgjegjëse se me dështimet e njëpasnjëshme, varfëroi shqiptarët. Kryetari i Republikanëve, tha se programi i PD për ulje taksash, synon rritjen e mirëq

No Pic available
  • 2017-06-14

Mediu në Fushë Prezë: Investime 150 milionë euro në bujqësi

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zhvilloi një takim me banorët e Fushë Prezës. Sipas Mediut, dështimet e qeverisë Rama si në vendosjen e ligjit në vend dhe në fushat ekonomike do të jenë prioritetet për Republikën e Re duke kërkuar votën për Lulzim Bashën. Mediu: Ne kem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama