Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Mediu në Prezë: Vota për PD e nxjerr vendin nga kolapsi ekonomik

Gjatë një takimi më banorët e Prezës, kreu republikan Fatmir Mediu vlerësoi programin e  hartuar nga ekspertët e kancelarës Merkel për të pasur siç tha ai një ekonomi të fortë. Fatmir Mediu: Ajo që ndërton shkollat, spitalet, mirqënien është ekonomia private. Ne jemi një eko

No Pic available
  • 2017-06-11

Mediu prezanton në Vorë programin e Republikës së Re për të rinjtë

Dhjetra të rinj të bashkisë së Vorës janë njohur me programin e Republikës së Re të prezantuar nga kandidati për deputet, Fatmir Mediu. Të rinj dhe simpatizantë të forumeve rinore të Partisë Republikane dhe të Partisë Demokratike u njohën gjatë këtij takimi me objektivat që

No Pic available
  • 2017-06-08

Mediu: Bashkoni votat me PD, maksimalzojmë mandatet

Kryetari i Partisë Republikane u kërkon mbështetësve të tij të votojnë Partinë Demokratike më 25 qershor për të maksimalizuar mandatet në parlament. Gjatë një takimi elektoral të zhvilluar në Kavajë ai shpreh besimin se një individ i fortë do ti japë shtysë të madhe ekonomisë.

No Pic available
  • 2017-05-26

PR do të regjistrohet e vetme në zgjedhje

Partia Republikane do të regjistrohet e vetme në zgjedhjet e 25 qershorit. Lajmi konfirmohet për Ora News nga burime brenda kësaj partie.  Deri dje nuk kishte ende një marrëveshje të mbyllur mes PD-se e PR së Fatmir Mediut dhe PAA së Agron Dukës, që pretendojnë më sh

No Pic available
  • 2017-05-26

Negociatat, PR e pakënaqur me PD. Do të regjistrohet e vetme në zgjedhje

Partia Republikane do të regjistrohet e vetme në zgjedhjet e 25 qershorit. Lajmi konfirmohet për Ora News nga burime brenda kësaj partie.  “Vendimi u mor pas mos arritjes së marrëveshjes politike me PD për të shkuar sëbashku në zgjedhje” informojnë burimet. Gazetari

No Pic available
  • 2017-05-26

Basha e Mediu ndahen pa marrëveshje

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe kreun e Partisë Republikane Fatmir Mediu Takimi i nisur reth orës 15:00 në selinë e PD-së u mbyll rreth orës 15: 40 minuta. Nuk ka shumë informacion lidhur me këtë takim por gazetarët raportojnë se palët nuk j

No Pic available
  • 2017-05-26

Duka firmos marrëveshjen me Bashën, tre deputetë në listat e PD

Partia Demokratike arrin marrëveshje me Partinë Agrare Ambjentaliste. Burime për Ora News bëjnë me dije se Basha ka rënë dakord me Dukën për të futur në lista të sigurta të PD-së tre deputetë të PAA në Tiranë, Durrës dhe Fier. Po sipas burimeve PD ka arritur marrëveshje dhe me PR

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama