Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Basha flet për mediat, Rama i tërheq vëmendjen (Foto)
  • 2017-05-17

Basha flet për mediat, Rama i tërheq vëmendjen (Foto)

Pas takimit elektoral në Elbasan, kryeministri Rama ka shkuar në tryezën e thirrur nga PR e Fatmir Mediut dhe PAA e Agron Dukës në Kryesinë e Kuvendit. Por pak para nisjes së takimit, në hyrje të godinës së kryesisë, ka ndodhur diçka e paparashikueshme. Ndërkohë që kreu i opozitës s

No Pic available
  • 2017-03-31

Kjo video e Fatmir Mediut është kthyer virale në internet

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka rënë pre e rrjeteve sociale. Nëpërmjet një videoje ku ai pengohet në shkallët e selisë së PD, imagjinata e të rinjve ka shkuar shumë larg. Duke montuar një video që nga shpërthimi në Gërdec, kohë kur dhe Mediu ka qenë ministër i Mbrojt

Vendimi: Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ
  • 2017-03-09

Vendimi: Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ

Opozita nuk e pranon si të saktë përkufizimin e bojkotimit të zgjedhjeve, nëse nuk realizohet kërkesa e saj për qeveri teknike. Nuk ka për të patur bojkot zgjedhjesh, sepse zgjedhje fasadë me krimin nuk do të ketë, thotë kryetari i PD, Lulzim Basha. Dhe mesa duket, plani i së djat

Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ
  • 2017-03-09

Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ

Opozita nuk e pranon si të saktë përkufizimin e bojkotimit të zgjedhjeve, nëse nuk realizohet kërkesa e saj për qeveri teknike. Nuk ka për të pasur bojkot zgjedhjesh, sepse zgjedhje fasadë me krimin nuk do të ketë, thotë kryetari i PD, Lulzim Basha. Dhe mesa duket, plani i së djathtës

Kongresmeni amerikan letër Bashës e Mediut: SHBA ju mbështet në kauzën tuaj
  • 2017-03-08

Kongresmeni amerikan letër Bashës e Mediut: SHBA ju mbështet në kauzën tuaj

Kongresmeni amerikan Trent Kelly ka shprehur shqetësimin për situatën politike në vend dhe mbështet kauzën e opozitës që kërkon zgjedhje të lira dhe demokratike. Përmes një letre dërguar kryetarit të Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha,

Meta letër krerëve të grupeve parlamentare: Dërgoni emrat për komisionin e vettingut
  • 2017-03-07

Meta letër krerëve të grupeve parlamentare: Dërgoni emrat për komisionin e vettingut

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u ka dërguar një letër krerëve të grupeve parlamentare në lidhje me ngritjen e komisioneve ad hoc të vettingut. Letra i është dërguar Gramoz Rucit, Edi Palokës, Luan Ramës, Mesila Dodës si dhe Fatmir Mediut. Meta kërkoi nga krerët e grupeve parlamentare,

No Pic available
  • 2017-02-28

Nga Mero Baze /Bëjeni Lulzimin të madh përsëri!

Nga Mero Baze /Të gjithë demokratët ndjeheshin pak në siklet që Aleanca Kuq e Zi i ishte bashkuar kauzës së tyre, duke u turbulluar kujtesën dhe duke u prishur seriozitetin. Por e keqja nuk paska fund. Tani PD duket se po bëhet një bisht qesharak i AK. Gazeta zyrtare e PD, në përpjekje p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama