Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Total: 2245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.012Z

"Rihapni hetimet ndaj Mediut"

 Trazhgim SokolajFamiljarët e viktimave të tragjedisë së Gërdecit dorëzuan dje në Prokurorinë e Përgjithshme kallëzim penal ndaj deputetit Fatmir Mediu, duke kërkuar rihapjen e hetimeve ndaj tij. Padia penale është dorëzuar në orët e mëngjesit në Prokurorinë e Përgjithshme,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.220Z

Pushohet padia ndaj Fatmir Mediut

E marte 24 Janar 2012 1804 Ish-Ministri i Mbrojtjes Fatmir MediuGjykata e larte ka pushuar padine e radhes ndaj Ish-ministrit te mbrojtjes Fatmir Mediu i akuzuar per plagosje nga te lenduarit e tragjedise se Gerdecit. Padia u ngrit nga disa prej te demtuarve te shperthimit te 15 marsit 2008 ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.358Z

Imuniteti Mediut, kerkesa ne Kuvend

Ne Kuvend ka mberritur prej dy javes kerkesa per heqjen e imunitetit te ish-ministrit te Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Kjo eshte e dyta kerkese qe Prokuroria e Pergjithshme kerkon per nje minister te qeverise se djathte. Imuniteti i Mediut, u kerkua nga organi i akuzes per t'u hetuar mbi tragjedine e shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.857Z

Gërdeci, pushohen paditë ndaj Mediut

Gjykata e Lartë pushon paditë e dy të plagosurve në Gërdec, kundër Fatmir Mediut. “Nuk ekzistojnë fakte që Fatmir Mediu të ketë kryer veprën penale të krimeve kundër personit, për të cilën të kërkohet heqja e imunitetit të tij nga Kuvendi”. Ky ishte vendimi i djeshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.642Z

Gerdeci, Gjykata pushon ceshtjen ndaj Mediut

Gjykata e Larte pushon ceshtjen ne ngarkim te ish-ministrit te Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i cili akuzohet per shperdorim detyre. Kolegji Penal pranoi kerkesen e avokatit mbrojtes te Mediut, nderkohe qe pas vendimit familjaret e viktimave te tragjedise se Gerdecit, te pranishem ne sallen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.641Z

"Gërdeci", bie padia ndaj Fatmir Mediut

Gjykata e Lartë rrëzoi të dëmtuarit e cështjes "Gërdeci", Alketa Hazizaj dhe Roxhers Durda, të cilët kërkonin hetimin e ish ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, për plagosje në shpërthimin e 15 marsit 2008. Në argumentimin e vendimit kryesuesi i seancës, gjyqtari Andi Celiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.639Z

Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Fatmir Mediut

Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Fatmir Mediut. Me vendim të trupit gjykues të organit suprem ditën e hënë u është dhënë fund hetimeve dhe procedimit ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes i cili ishte i përfshirë në çështjen "Gërdeci" ku akuzohej për shpërdorim detyre.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama