Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Për merakun e Bashës dhe gjyqtarët që i shërbyen regjimit
  • 2016-08-25

Për merakun e Bashës dhe gjyqtarët që i shërbyen regjimit

Nga Mero Baze   Sikur disa gjyqtarë shqiptarë të ishin përgjegjës vetëm për mënyrën si falën Mediun e Shkëlzenin në Gërdec, Bashën tek Rruga e Kombit, apo Bashën dhe Berishën më 21 Janar, do ti kisha amnistuar, nëse do ta kisha unë në dorë. Regjimet autoritare dhe republ

Armët dhe çunat , urdhrat e fshehtë të Mediut për municionet dhe si u eliminua Kosta Trebicka
  • 2016-08-21

Armët dhe çunat , urdhrat e fshehtë të Mediut për municionet dhe si u eliminua Kosta Trebicka

Pjesë nga libri Armët dhe çunat. Çfarë i afroi trafikantët vendas dhe të huaj me zyrtarët më të lartë të qeverisë Berisha për të çuar në Afganistan fishekët kinezë të Shqipërisë, makinacionet dhe përplasjet e mafias së municioneve dhe armëve për të fituar 500 mijë doll

Përse duhet parë filmi i Hollivudit për Gërdecin
  • 2016-08-21

Përse duhet parë filmi i Hollivudit për Gërdecin

Nga Mero Baze   War Dogs është filmi më i ri i Hollivudit, i cili prek një nga historitë më të dhimbshme që ka shkaktuar korrupsioni në historinë e Shqipërisë, përfshirjen e familjes së Kryeministrit në biznesin e armëve dhe vdekje njerëzish të pafajshëm, për shkak të zu

No Pic available
  • 2016-08-11

Protestë për pronat, Mediu: Jo projekteve që prekin interesat e banorëve

Kryerepublikani, Fatmir Mediu, i ka bërë thirrje qeverisë që të mos zbatojë projekte të njëanshme në Himarë, që dëmtojnë interesat e pronarëve të ligjshëm. Mediu ftoi Qeverinë që ti regjistrojë dhe hipotekojë pronat e pronarëve të ligjshëm, të cilët sipas tij nuk janë pyetu

SHBA dhe baruti i lagur i SHQUP
  • 2016-08-07

SHBA dhe baruti i lagur i SHQUP

Nga Muharrem Meko Edhe nese duam sikur ta harojme, reformen ne drejtesi,,s te le detashmenti , ” antivetting ” ; me te drejte, po te kemi parasysh, se diten e pare te punes, ai ,do ta niste ,me vet ata… Duket sikur edhe vet Rama,( qe pas nderkombetareve,mbetet inspiruesi kryesor

Braçe: Fituesi qesharak që po shpallin-Lulzim Basha. Po vettingu i ndërkombëtarëve dhe Nishani që hesht?!
  • 2016-07-23

Braçe: Fituesi qesharak që po shpallin-Lulzim Basha. Po vettingu i ndërkombëtarëve dhe Nishani që hesht?!

Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar ndaj komenteve, deklaratave që po shpallin si fituesin e miratimit të reformës në drejtësi kreun e PD Lulzim Basha. Ai ka renditur të gjitha kundërshtimet e Bashës, Berishës dhe të tjerëve sipas Braçes që u vunë kundër vettingut ndërkomb

No Pic available
  • 2016-07-22

VIDEO/ Kur shkon të votosh reformën në drejtësi dhe të kujtohet Gërdeci, ironia me rrëzimin e Fatmir Mediut

Reforma në drejtësi ka shqetësuar shumë nga deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, sidomos ata me të shkuar të errët. Madje, ka patur edhe një moment kur deputeti Fatmir Mediu është penguar, teksa ngjiste shkallët e selisë së Partisë Demokratike. Por, kaq ka mjaftuar që të kthehe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama