Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Asambleja e PR, Mediu: Bashkim më shumë se kurrë i opozitës
  • 2016-06-25

Asambleja e PR, Mediu: Bashkim më shumë se kurrë i opozitës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu gjatë fjalës në Asamblenë Kombëtare të partisë, bëri thirrje për një bashkim më shumë se kurrë të opozitës. Sipas Mediut duhen larguar ata që sot e shohin vendin si Pazar. Fatmir Mediu "Nevoja për të pasur një opozitë të mirëorganizu

Basha: Rama mos bli deputetët e opozitës, ndryshe do të përvëlohet Parlamenti
  • 2016-06-19

Basha: Rama mos bli deputetët e opozitës, ndryshe do të përvëlohet Parlamenti

Opozita Kryedemokrati kërcënon: Do të djegim mandatet dhe Kuvendi do të jetë ilegjitim BLEDAR HOTI Partia Demokratike reagon ashpër dhe e cilëson akt provokativ dhe me pasoja nismën e mazhorancës për të përfshirë për votim në seancë ndryshimet kushtetuese, pa konsensusin e opozitës.

Mediu: Nuk i vendos Rama se cila është vija e kuqe
  • 2016-06-18

Mediu: Nuk i vendos Rama se cila është vija e kuqe

PR pro reformës në drejtësi, të zbatohet rekomandimi 88 Partia Republikane deklaron se është në mbështetje të Reformës në Drejtësi, por kërkon nga Kryeministri Edi Rama të zbatojë rekomandimin 88 të Komisionit të Venecias. Sipas kreut të PR, Fatmir Mediu, vijat e kuqe nuk i vendos

Reforma/ Pse deputetët e opozitës po i dalin kundër treshes Berisha-Mediu-Basha?
  • 2016-06-18

Reforma/ Pse deputetët e opozitës po i dalin kundër treshes Berisha-Mediu-Basha?

Në qoftë se brenda PD-së dalin individë që e votojnë reformën, gjë që nuk e quaj të pamundur, unë nuk kam ndërmend ta bëj. Kjo deklaratë e kreut të LZHK, Dashamir Shehi duket se jep një sinjal të fortë se reforma do të bëhet. Sot zoti Shehi dhe pse tha që vetë nuk do e votoj

No Pic available
  • 2016-06-17

Drejtësia, Lu në selinë e PD-së, Mediu: Rama të gjejë zgjidhje për çështjen

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në selinë e PD. Takimi ka zgjatur rreth 60 minuta dhe mësohet se në fokus të tij ka qenë reforma në drejtësi. Edhe pas shumë përpjekjesh m

Gazetarët kundër Bashës: Emailet me Lu-në dhe krahasimi me Qamilin
  • 2016-06-08

Gazetarët kundër Bashës: Emailet me Lu-në dhe krahasimi me Qamilin

Pas qëndrimit të SHBA-ve që kritikuan hapur opozitën për mungesë vullneti dnaj reformës në drejtësi dhe mbështetën vendimin e qeverisë për ta dërguar për miratim në Parlament projekt-propozimin, nuk kanë vonuar reagimet e gazetarëve ndaj Lulzim Bashës. Mero Baze i Temës, duke iu

Mediu në Beograd: Të lëmë pas të shkuarën, duhet bashkëpunim rajonal
  • 2016-06-01

Mediu në Beograd: Të lëmë pas të shkuarën, duhet bashkëpunim rajonal

Kryetari i Partisë Republikane Ftamir Mediu, së bashku me deputetë të tjerë të Kuvendit, morën pjesë në Takimin Ballkanik për Bashkëpunimin Rajonal në Beograd. Në këtë takim përvec autoriteve dhe deputetëve të rajonit, morën pjesë dhe kongresmenë Amerikane dhe deputetë të Bun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama