Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Total: 2245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.857Z

Gërdeci, pushohen paditë ndaj Mediut

Gjykata e Lartë pushon paditë e dy të plagosurve në Gërdec, kundër Fatmir Mediut. “Nuk ekzistojnë fakte që Fatmir Mediu të ketë kryer veprën penale të krimeve kundër personit, për të cilën të kërkohet heqja e imunitetit të tij nga Kuvendi”. Ky ishte vendimi i djeshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.642Z

Gerdeci, Gjykata pushon ceshtjen ndaj Mediut

Gjykata e Larte pushon ceshtjen ne ngarkim te ish-ministrit te Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i cili akuzohet per shperdorim detyre. Kolegji Penal pranoi kerkesen e avokatit mbrojtes te Mediut, nderkohe qe pas vendimit familjaret e viktimave te tragjedise se Gerdecit, te pranishem ne sallen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.641Z

"Gërdeci", bie padia ndaj Fatmir Mediut

Gjykata e Lartë rrëzoi të dëmtuarit e cështjes "Gërdeci", Alketa Hazizaj dhe Roxhers Durda, të cilët kërkonin hetimin e ish ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, për plagosje në shpërthimin e 15 marsit 2008. Në argumentimin e vendimit kryesuesi i seancës, gjyqtari Andi Celiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.639Z

Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Fatmir Mediut

Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Fatmir Mediut. Me vendim të trupit gjykues të organit suprem ditën e hënë u është dhënë fund hetimeve dhe procedimit ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes i cili ishte i përfshirë në çështjen "Gërdeci" ku akuzohej për shpërdorim detyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.791Z

Sëmundja e Mediut shtyn gjyqin ndaj Stojanit

Kërkesa e Fatmir Mediut, kreut të PR-së, që të ndiqet penalisht kryesuesi i hetimeve për Gërdecin, Sokol Stojani, është shtyrë dje në Gjykatën e Tiranë nga vetë deputeti i zgjedhur më 28 qershor. Nëpërmjet një shkrese, Mediu i kërkonte gjykatës që të shtynte procesin, pasi isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.734Z

PS kerkon imunitetin e Fatmir Mediut

Partia Socialiste shpreh shqetesimin per arkivimin e tragjedise se Gerdecit ne librat e historise, kur sic shprehet deputeti Saimir Tahiri, "ajo eshte nje ngjarje aktuale pasojat e te ciles i vuajne te gjithe shqiptaret e ndershem ". "Sali Berisha strehon Mediun te kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.277Z

Prokuroria: Dështimi i “Mediut”, faji ynë

21/09/2009  Juristët: Kryeprokurorja t’i kishte paraprirë situatës. Dështimi i dosjes, përgjegjësia e Prokurorisë. Veprimet plotësuese dhe rianalizimi nuk do të sillnin katandisjen e dosjes në këtë mënyrë. TIRANE- Mbyllja e çështjes “Mediu” nga kolegji penal i Gjykat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama