Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Shpëtojnë deputetët: 4 kryetarë bashkish rrezikojnë mandatin
  • 2016-05-21

Shpëtojnë deputetët: 4 kryetarë bashkish rrezikojnë mandatin

KQZ ka publikuar dje listën e të zgjedhurve në parlament dhe në pushtetin vendor, që kanë dorëzuar formularët e dekriminalizimit. Doshi, Fufi, Paloka, Klosi, Spahiu, Selami, Prenga, Ristani, Ndreu, Mediu, Cara e Zeneli, kanë qenë ndaluar ose dënuar. Ligji "Për garantimin dhe integriteti

PR mbledh strukturat e Tiranës, Mediu: Reforma zgjedhore më e rëndësishme se ajo në drejtësi
  • 2016-05-21

PR mbledh strukturat e Tiranës, Mediu: Reforma zgjedhore më e rëndësishme se ajo në drejtësi

Në një takim me strukturat e Partisë Republikane për Tiranën kreu i kësaj partie, Fatmir Mediu u fokusua tek gjendja ekonomike në vend që sipas tij është alarmante. Sipas Mediut, mazhoranca dhe qeveria bërë një trup në rrugën e tyre të pandalshme të paligjshmërisë, korrupsionit dh

No Pic available
  • 2016-05-21

PR mbledh Asamblenë, Mediu: Të garantohen zgjedhjet e lira dhe të ndershme

Në takimin me strukturat drejtuese të Partisë Republikane për qytetin e Tiranës, kryetari FatmirMediu e vuri theksin në gjendjen ekonomike dhe sociale në vend. Sipas Mediut gjenda në vend është alarmante, kjo jo vetëm nga varfëria e thellë dhe mungesa e vizionit për zhvillimin ekonomik

No Pic available
  • 2016-05-20

Blushi: Rroshi më dërgoi mesazh kërcënues. Rama, çohu o frikacak pse nuk flet

Kryeministri nuk reagon. Opozita mbron deputetin e PS-së. Ja debatet pa praninë e medias Deputeti socialist, Ben Blushi, deklaroi se kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, i ka dërguar një mesazh kërcënues pas fjalës së seancës së mbajtur një javë më parë. Deklarata e Blushit e bërë

Neni 25, ka zemëruar edhe PD kundër Bashës!
  • 2016-05-09

Neni 25, ka zemëruar edhe PD kundër Bashës!

Nga Mero Baze   Reagimi i sotëm i Partisë Demokratike mbi nenin 25 në projekt-reformën për drejtësi, më kujtoi Fatmir Mediun në shtator të vitit 2009. Pasi kishte shtyrë dy vite gjyqin e tij mbi Gërdecin, ku Prokuroria kërkonte gjashtë vite burg për të, pasi kishte vonuar avok

No Pic available
  • 2016-05-06

Reforma zgjedhore, Mediu kërkon mbledhjen e tryezës së të djathtës

Partia Republikane kërkon mbledhjen e tryezës së të djathtës për të përcaktuar qëndrimin e opozitës për reformën zgjedhore. Kryetari i kësaj partie Fatmir Mediu gjatë një takimi me drejtuesit e qarqeve dhe degëve në rrethe të PR-së, tha se kjo reformë duhet të jetë prioriteti

Ikën i besuari, Deshati: Mediu drejton në mënyrë të shëmtuar
  • 2016-04-29

Ikën i besuari, Deshati: Mediu drejton në mënyrë të shëmtuar

PR-ja nga një parti e miqve dhe shokëve, është kthyer në një parti që lufton me veten Nënkryetari i Partisë Republikane, Alfred Deshati, jep dorëheqjen nga të gjitha postet dhe angazhimet e tij në këtë parti. Deshati, përmes një njoftimi për mediat, deklaron se arsyeja e dorëheqjes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama