Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
No Pic available
  • 2013-11-14

Dita botërore e diabetit, nëShqipëri mbi 120 mijë të prekur

 TIRANE-  Sot është dita botërore kundër diabetit.  Në këtë ditë të gjithë komunitetet mjekësore dhe shoqatat e diabetit bashkohen në një zë të fuqishëm për të parandaluar diabetin, këtë

No Pic available
  • 2013-10-30

S'kanë lekë, transporti i paguanfatorinove rrogat me abone

TIRANE- Fatorinot e transportit publik urban nuk marrin rrogë prej muajsh, por në këmbim marrin abone të cilat i shesin dhe lekët e tyre i mbajnë për vete në këmbim të rrogës. Po në mungesë të rrogës, ata bëjnë disa “hile” të vogla me biletat e linjave urbane.Fatorinot

No Pic available
  • 2013-10-30

Presion ndaj Casillas: Eja te Barcelona!

Megjithse e gjithë vëmendja ka qenë e përqëndruar në “El Classico”, vëmendja ka qenë drejtuar edhe diku në një cep. Aty ku ishte strukur i vetëm Kasijas, i cili nuk mundi këtë herë ta luante si titullar këtë sfidë ta jashtëzakonshme.  Sipas El Munodo de Portivo, disa l

No Pic available
  • 2013-10-14

Brazil, fotografohet ipari krokodil ‘gungaç’

Një krokodil më kurriz të dalë është zbuluar në një moçal të Brazilit. Ky krokodil u zbulua në Pantanal nga fotografi Pail Goldstein në i cili u informua nga vendasit se ishte hera e parë që shifnin një krokodil më nj&

Ndryshimi i kufijëve të Kosovës i papranueshëm
  • 2013-10-11

Ndryshimi i kufijëve të Kosovës i papranueshëm

Ish-koordinatori i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore, Erhard Busek, është shprehur sot se ndarja e Kosovës është e papranueshme. Gjatë një deklarate për gazetarët në Beograd, Busek ka përkujtuar se megjithse dikur e k

No Pic available
  • 2013-10-04

Tevez: Tek Juventus ndihem si në familjen time

Megjithse e ka veshur pak herë bluzën me numrin 10-të, Carlos Tevez menjeherë ka hyrë në historinë  Juventusit. Duket se Zonja e vjetër është skuadra që i riktheu buzëqeshjen Tevezit, i cili ka gjetur një vend titullari te bardhezinjte por mbi të gjitha i ka siguruar Kontes një sulmu

No Pic available
  • 2013-09-27

Cirku cel sezonin artistik ne fundjave

Artistet e cirkut kanë nisur provat ne palester dhe ne cader per te rikthyer shfaqjet për të gjithë publikun. Edhe pse është vjeshtë efekti serë që arrinë tempratura maksimale vazhdon. Megjithse iu ishte premtuar që sezoni i ri do i gjente n&