Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
Elita e Lulzim Bashës, Grida dhe Ervini si përjashtim/ A mund të fitojë zgjedhjet opozita?
  • 2016-09-13

Elita e Lulzim Bashës, Grida dhe Ervini si përjashtim/ A mund të fitojë zgjedhjet opozita?

Partia Demokratike pas zgjedhjes së Lulzim Bashës, solli në drejtim disa figura të reja. Dikush mund ti quajë elitë, dikush njerëz të niveleve të dyta në qeverinë Berisha, të tjerë servila apo e ardhmja e PD-së. Ajo që bie në sy nga ky grup njerëzish që Basha i ngriti në postë

KQZ: Pjesëmarrja në votim 53%, 42% ishin gra
  • 2016-09-11

KQZ: Pjesëmarrja në votim 53%, 42% ishin gra

Në procesin e votimit për kryetar bashkie në Dibër morën pjesë 53% të votuesve, nga të cilët 42% ishin gra. Zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj bëri një pasqyrim të pjesëmarrjes në të gjitha qendrat e votimit. Hoxhaj tha se pas procesit të votimit pritet të filloje edhe numërimi i

Një histori personale me Miço Stefanin dhe dicka për vajzën e tij Adelina!
  • 2016-08-27

Një histori personale me Miço Stefanin dhe dicka për vajzën e tij Adelina!

  Nga Kristo Mërtiri Po e rrëfej për herë të parë publikisht. Sepse mirënjohja troket e nuk shuhet ende edhe pas gati 4 dekadash. Ndërsa pizevengët e ditëve të sotme nuk ndryshojnë shumë nga ata të djeshmit, qoftë si hileqarë e intrigantë, qoftë si hipokritë e dallaveraxh

Per deputetet e Vlores dhe ujin e Bestroves
  • 2016-08-23

Per deputetet e Vlores dhe ujin e Bestroves

  Nga Kristo Mërtiri Mbi 20 vjetë e ca më parë, në gazetën  Bashkimi u botua edhe një letër e thjeshtë në ballinë. Mbante firmën e një nxënësi në shkollën 8 vjecare. Ishte rast i rrallë në median pluraliste. Sepse nuk zuri thjesht boshllëkun e një rubrike të rëndomt

No Pic available
  • 2016-08-23

LETRA/ Pse nuk jemi të gjithë të barabartë para ligjit si të çmendur?

Shoqata e te cmendurve te pavarur demokrate, proteston ndaj vendimeve te fundit selektive te gjykatave shqiptare, qe con ne spitalet psokiatrike shoket tane te idealit, vetem e vetem se s’kane imunitet parlamentar. Njeri shante te gjitha grate e fshatit, u thoshte “kurva” dhe ka

Sulm me bombë, 4 policë dhe 3 civilë të vrarë në rajonin kurd
  • 2016-08-16

Sulm me bombë, 4 policë dhe 3 civilë të vrarë në rajonin kurd

Katër oficerë të policisë dhe tre civilë mbetën të vrarë nga shpërthimi i një makine bombë në pjesën juglindore të Turqisë. Zyrtarët kanë raportuar se shpërthimi i sotëm ka ndodhur sot rreth orës 13:30 jashtë ndërtesës së policisë në një rrugë të ngarkuar në provincën

Liberalizoni barin, të qetësohet Blend Simpatiku
  • 2016-08-09

Liberalizoni barin, të qetësohet Blend Simpatiku

Kur isha 63 kile(per fat te keq ne vitin 81) po prisja të vinte në Tiranë për një vizitë blic te dyqanet e rrugës Myslym Shyri,  intelektualin e shquar zotin Bledi Marley. Flitej se ai më pas vizitën do ta zgjeronte në rrugicat pa emër të Ccamëve, por nuk kishte asnjë njoftim zyrë